"Hayatımda Caminin Yeri" konulu müsabaka düzenleniyorPerşembe, 26 Temmuz 2012

Bulgaristan Başmüftülüğünün, 1-10 Ekim 2012 tarihlerinde ilan ettiği Cami Haftası münasebetiyle "Hayatımda Caminin Yeri" konulu müsabaka düzenlediği açıklandı.

Yarışmaya bir deneme, şiir veya resimle 25 yaşına kadar herkes katılabilir. Katılımcıların üç adını, yaşını, adresini ve bağlantı için telefon bildirmeleri şarttır. Katılımcılar deneme, şiir ve resim kategorilerinin sadece birinde yarışabilirler. Katılımcılar 6-13, 14-18 ve 19-25 yaş grubu olmak üzere üçe ayrılacaklardır.

Müsabakaya eserler Başmüftülüğüne Glavno Müftiystvo, Sofya, ul. Bratya Miladinovi No 27, PK:1000, Glavno Müftiystvo-Otdel "Obrazovanie" adresine gönderilebilir. Ayrıca malzemeler bölge müftülüklerine gönderilebilir.

Başmüftülüğün http://genmuftibg.net/bg/aboutus/structure.html adresindeki sitesinde bölge müftülüklerinin adresleri bulunabilir. Müsabaka için eserler mediagrandmufti@abv.bg e-mailine de gönderilebilir.

Çizimler için sıradan bir resim kağıdı (100/70 cm) kullanılarak, katlanmamış bir biçimde ¼ (50/35 cm) formatında gönderilmesi gerekiyor.

Bölge müftülükleri yarışma için gönderilen eserleri 15 Eylül 2012 tarihine kadar, Başmüftülüğü ise 20 Eylül'e kadar kabul edecektir.

Müsabakada dereceye girenlerin isimleri ve ödülleri Başmüftülüğün sitesinde ve Müslümanlar dergisinde ilan edilecektir.


DİĞER HABERLER