Hayırseverlik amaçla disko partisi yapıldıPazartesi, 17 Aralık 2012

Hayırseverlik amaçla disko partisi yapıldıAğır hasta olan 7 yaşındaki Elif'in tedavisi için Ardino'da (Eğridere) düzenlenen hayırseverlik disko partisinde 200 levadan fazla para toplandı. Parti, Ardon Gece Kulübü'nde öğrencilerin sevdiği parçalar eşliğinde yapıldı.

Disko parti organize edilmesinin girişimcileri Hristo Smirnenski Lisesi'nden öğrencilerdi.

Ardon Gece Kulübü sahibi Hristo Uzunov, "Yaklaşık 100 genç 2 levalık sembolik bilet aldılar. Hayırseverlik sayesinde insan hayatı kurtarılıyor, ihtiyacı olanlara sağlık, daha iyi bir gelecek için umut ve şans bahşediliyor. İyilik yapmaya alışmalıyız" dedi.

Ardino'da yapılan geleneksel hayırseverlik Noel kampanyası Girişimci Komitesi Üyesi Zülfiye İbramova, "Disko partisini organize edenleri kutlarım. Parti muhteşemdi, oldukça para da elde edildi. Böylece Ardino'da öğrenciler, çok başarılı bir hayırseverlik girişiminde daha bulundular. Her geçen yılla hayırseverlik yapma girişimlerinin daha geniş çapta ve başarılı olduklarını görüyorum. Hayırseverlik maçı için de tebrikler. Hayırseverliğin tüm çocuklara aşılanmasını ve ileride de devam etmelerini umuyorum" diye paylaştı.

Ardino Noel kampanyası bu yıl lösemi hastası 7 yaşındaki Elif'in tedavisini desteklemek için bağış toplama amacıyla düzenleniyor. Para bağışları Belediye İdaresi'nde görevli Valya Çolakova'nın odasında yapılabilir. Bununla birlikte Belediye sınırlarında bulunan ticaret yerlerine bağış yapmak için özel kutular konuldu.

Hayırseverlik kampanyası Zülfiye İbramova, Valya Çolakova ve Svetla Semercieva'nın yer aldığı Girişimci Komitesi tarafından organize ediliyor. Onlar bağış kutularından Belediye çapındaki muhtar ve vekillerinde de dağıtıldığını belirttiler.


DİĞER HABERLER