HÖH GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA CEYHAN İBRYAMOV SEÇİLDİPazartesi, 23 Kasım 2009

HÖH GENÇLİK KOLLARI  BAŞKANLIĞINA CEYHAN İBRYAMOV SEÇİLDİBulgaristan'da üçüncü büyük siyasi parti olan ve üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (DPS-HÖH) gençlik örgütünün yeni lideri Ceyhan İbryamov oldu.

Başkent Sofya'da düzenlenen HÖH Gençlik Örgütü'nün 5. Ulusal Konferansı'na katılan 327 delegenin büyük çoğunluğunun oyunu alan İbryamov, son 3 yıldır bu görevde bulunan Korman İsmailov'un yerine seçildi. 37 yaşındaki Korman İsmailov, 5 Temmuz'daki seçimde, 240 sandalyeli Bulgaristan parlamentosunda 38 kişilik grubu olan HÖH'den milletvekili seçilmişti. Yaklaşık 19 bin üyesi bulunan HÖH gençlik örgütünde üyelerin üst yaş sınırının 35 olmasından dolayı İsmailov'un bu göreve devam edemeyeceği belirtildi.

HÖH Başkan Yardımcısı Lütvi Mestan, yaptığı konuşmada, HÖH'ün siyasette soyutlandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Mestan, "iki dönem iktidar ortağı olduktan sonra muhalefette kalan HÖH'ün politikada 'suskunluk tavrı' izlediğine" dair iddialar için de "HÖH suskunluğa kapılmış değil, sadece gereksiz yerde konuşmuyor" dedi.

Konferansa katılan HÖH lideri Ahmet Doğan'ın konuşma yapmaması dikkat çekti.


DİĞER HABERLER