HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı Kadir Mustafov seçildiCumartesi, 23 Haziran 2012

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı Kadir Mustafov seçildi Bugün düzenlenen Hak ve Özgürlük Hareketi /HÖH/ Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı 6. Olağan Konferansında Kadir Mustafov yeni teşkilat başanı seçildi. Oylamaya katılan toplam 112 delegeden 78'i oyunu Kadir Mustafov'a verdi. Diğer HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı adayı Mustafa Ahmet'e ise oyunu 33 delege kullandı. HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Yönetim Kuruluna 25 kişi üye seçildi. Ayrıca dört ay sonra düzenlenecek olan HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatı Olağan Konferansına da toplam 65 delege seçilmesini karar aldılar.

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı 6. Olağan Konferansında HÖH Gençlik Kolları Genel Başkanı Ceyhan İbramov, HÖH Gençlik Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri Ayhan Etem, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Ahmet Habib, HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı Geçici Başkanı Muharrem Muharrem, Milletvekilleri Necmi Ali ve Remzi Osman, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ahmet, Kırcaali Yerel Meclis Kurul Başkanı Raif Mustafa resmi misafir olarak hazır bulundular.

Konferansın başında 35 yaşını tamamladığı için HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanlığından ayrılan Bayram Bayram geçen dönemde teşkilatın gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin sunduğu rapor kabul edildi. HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı adına Kadir Mustafov, Bayram Bayram'a geçen dönemde yerel teşkilata verdiği büyük hizmetten dolayı teşekkürlerini sundu.

Ardından Ceyhan İbramov, Ayhan Etem, Ahmet Habib, Necmi Ali, Remzi Osman, Hasan Azis ve Raif Mustafa kürsüde birer konuşma yaparak gençlerin teşkilat başkanlığına adaylardan bu görevi hak edeni seçmesini dilediler. Hepsi gençlere başkanlığa kim seçilirse seçilsin partide birlik ve beraberliği korumaları çağrsında bulundular.

HÖH Gençlik Kolları Genel Başkanı Ceyhan İbramov gençlere, "Biraz sonra yapılacak olan seçimde zorlanırsanız, kalbinizi dinleyin. O sizi yanıltmaz!" tavsiyesinde bulundu.

Misafirlerden sonra yerel teşkilat başkanı adayları Mustafa Ahmet ile Kadir Mustafov kısaca kendilerini ve HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatının gelecek döneminde faaliyeti ve gelişimine ilşkin görüşlerini tanıttılar. İkisi de birbirlerini rakip olarak görmediklerini ve gelecekte de partinin gelişimi için aynı ekipte çalışacaklarını söylediler.

Teşkilat başkanı seçilen Kadir Mustafov "Gençler olmadan hiçbir partinin geleceği yok"diyerek, yeni yönetimin öncelikleri olarak gençlik teşkilatının organizasyon yönetimi, gençler arasında olan işsizlik sorununun çözülmesi ve gençlerin çeşitli düzeydeki yönetime iştirak etmeleri olduğunu kaydetti. Mustafov, teşkilatın işveren dernekleriyle daha sıkı bağlantılar içerisinde olması gerektiğini düşünüyor. Her gence profesyonel alanda kendini gerçekleştirmesine imkan verilmesi gerektiğini savundu.

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı seçildikten hemen sonra Kadir Mustafov, kendisine oy veren ve vermeyen tüm gençlere teşekkür etti. Mustafov, "Şu ana kadar çalıştığımız gibi hep beraber çalışmaya devam edeceğimizden emin olun. O diye, bu diye ayrılamayacağız. Her şeye rağmen, herkese rağmen daima birlik, beraberlik içinde olacağımızı umuyorum" diye vurguladı.

25 yaşındaki Kadir Mustafov Kırcaali İl Bilgi Merkezinde görevlidir. Sviştov Dimitır Tsenov Ekonomi Akademisinden ekonomi uzmanı olarak mezun olmuştur. Kadir Mustafov, geçen dönemde HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı idi.

Yeni seçilen HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı Kadir Mustafov Kırcaali Haber okuyucuları için, "HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı seçimi için hazırlıklar iki ay önce başladı. HÖH Gençlik Kolları Yerel Kurulları delegelerini seçtiler. Seçilen 120 delegeden bugün konferansa 112'si katıldı. Bugün beni destekleyen ve desteklemeyen tüm delegelerede teşekkür ediyorum. Bundan sonra birlik ve beraberlik içinde çalışacağımıza söz vermek istiyorum" diye ifade etti.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER