HÖH Genel Başkanları Delyan Peevski ve Cevdet Çakırov Türkiye'nin Bulgaristan Büyükelçisi Mehmet Sait Uyanık ile görüştüÇarşamba, 03 Temmuz 2024

HÖH Genel Başkanları Delyan Peevski ve Cevdet Çakırov Türkiye'nin Bulgaristan Büyükelçisi Mehmet Sait Uyanık ile görüştü

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)  Genel Başkanı ve HÖH Parlamento Grubu Başkanı Delyan Peevski ve HÖH Genel Başkanı Cevdet Çakırov, Türkiye'nin Bulgaristan Büyükelçisi Mehmet Sait Uyanık ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Bulgaristan ve Türkiye arasındaki iyi komşuluk ilişkileri, Avrupa ve dünyadaki jeopolitik durum ve güvenlik açısından kilit önem taşıyan bölgede siyasi istikrar ihtiyacı ele alındı. Ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin derinleştirilmesi, daha yoğun ticaret ve ekonomik büyümenin sağlanması hakkında konuştular.

Çifte vatandaşların sorunlarının çözümü için iki ülke arasındaki işbirliği ve Bulgaristan ile Türkiye arasındaki kültürlerarası bağların güçlendirilmesi ihtiyacı da görüşmelerin konuları arasında yer aldı.


DİĞER HABERLER