HÖH Kırcaali Belediye Başkanı Adayı Erol Mümün OlduSalı, 19 Eylül 2023

HÖH Kırcaali Belediye Başkanı Adayı Erol Mümün Oldu

Erol Mümün, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)  Kırcaali Belediye Başkan adayı gösterildi.

Adaylığı HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmed Doğan ve partinin merkez yönetimi tarafından onaylandı. Erol Mümün 44 yaşında, eğitimli bir finansçıdır. Son 15 yıldır bankacılık sektöründe çalışmış ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. Kırcaali'de 7 yıldır bir banka şubesinin müdürlüğünü yapıyor. Kırcaali HÖH belediye meclis üyesi olarak bir dönem görev yaptı ve bütçe ve finans daimi komisyonu başkanlığını yürüttü.

Erol Mümün yaptığı açıklamasında "Adaylığım büyük bir onur, fakat aynı zamanda Kırcaali halkına karşı büyük bir sorumluluktur. Önümüzdeki 4 yıl boyunca onlar için çalışmak üzere belediye sakinlerinin güvenini kazanabileceğime inanıyorum" dedi.

Konu ile ilgili Kırcaali Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamasında şunları belirtti: “Birkaç dakika önce HÖH yönetimi Ekim ayında yapılacak yerel seçimlerde Kırcaali Belediye Başkan adayı olarak Erol Mümün'ü göstermeye karar verdi.

HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmed Doğan'a ve parti yönetimine, son 20 yılda şehrin kalkınması ve bir Avrupa şehrine, Bulgaristan, Balkanlar ve Avrupa'nın hoşgörü başkentine dönüşmesi için bana verilen sorumluluğun bir parçası olduğum için teşekkür etmek istiyorum.

Erol, Kırcaali Belediyesi'nde yıllarca süren mükemmel çalışmaların yanı sıra şehrimizdeki tüm küçük ve büyük projelerde doğrudan yer alan ve bunları yaratan hazır bir ekibi devralacak olan hazırlıklı ve değerli bir adaydır.

Bu seçim, bugüne kadar elde edilenlerin üzerine bir şeyler koymaya devam etmek ve Kırcaali'nin tüm sakinleri arasında hoşgörü ve anlayışın hakim olduğu çok kültürlü bir Avrupa kenti modeli olmaya devam etmesini sağlamak için çok önemlidir.”


DİĞER HABERLER