HÖH, Kırcaali bölgesi milletvekili aday listesinin kaydını yaptırdıSalı, 30 Ağustos 2022

HÖH, Kırcaali bölgesi milletvekili aday listesinin kaydını yaptırdı

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, 2 Ekim’de yapılacak erken parlamento seçimleri için Kırcaali Bölge Seçim Komisyonunda HÖH partisinin 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi milletvekili aday listesinin kaydını yaptırdı. Listenin içeriği, 14 Kasım 2021’de yapılan parlamento seçimlerine ilişkin milletvekili aday listesinin içeriği ile aynıdır.

Listenin başında HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı bulunuyor. Listede Karadayı’dan sonra yer alan isimler sırasıyla 45, 46 ve 47. Dönem Halk Meclisi Başkan Yardımcısı Mukaddes Nalbant, eski HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı ve eski milletvekili Bayram Bayram, eski milletvekili olan finansör Adlen Şevket ve eski milletvekili Müh. Pavlin Krıstev’dir. Listede 5.sıradan sonra gelen diğer isimler şöyledir: Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Cebel (Şeyhcuma) Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, HÖH Ardino (Eğridere) İlçe Kadın Kolları Başkanı Zülfiye İbramova, Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet ve Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Ferhat’tır.

Listenin kaydı tam 9.30’da HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın vekil kıldığı HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat tarafından yaptırıldı.

HÖH, erken genel seçimler için Kırcaali Bölge Seçim Komisyonunda milletvekili aday listesi kaydı yaptıran 24. siyasi oluşum oldu.

Kayıt sırasında HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis başta olmak üzere milletvekili aday listesinde yer alan adaylar, HÖH’lü belediye başkanları ve parti aktivistleri hazır bulundu.

Resmi Murat, kayıt işleminden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada il teşkilatının milletvekili adaylarının son iki seçim kampanyası dönemlerinde ve Halk Meclisinde yaptıkları çalışmaları olumlu değerlendirmesinden dolayı parti yönetiminin aynı milletvekili aday listesini onayladığını vurguladı. Bunun lehine başka bir argümanın da son iki meclisin ömrünün kısa olması nedeniyle HÖH milletvekillerinin görev sürelerini tamamlayamaması olduğu anlaşıldı.

Resmi Murat, “Hedefimiz, bölgeden 4. milletvekilli koltuğunu ve önceki seçimlerde elde ettiğimiz zaferi tekrarlamaktır” dedi. 

Georgi KULOV

 


DİĞER HABERLER