HÖH Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer: "İlk turda yedi ilçe belediye başkanlığını da kazanacağız"Perşembe, 27 Ağustos 2015

HÖH Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer: Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer, "HÖH partisi ildeki yedi belediye başkanlıklarını da kazanacak. Hedefimiz yedi Belediye Başkanlığı'ndan başka tüm yerel Meclislerde çoğunluğu elde etmek. Belediye Başkanlığı makamlarını seçimlerin daha ilk turunda kazanacağız" diye ifade etti. Ömer, partinin seçimlerde oy kullanmak için Türkiye'den gelecek otobüs dolusu seçmenlerin oylarına güvenmediğini belirtti. Bu yıl yerel seçimlerde oy kullanma hakkına 23 Nisan'a kadar il dahilinde daimi ikamet adresinden başka mevcut ikamet adresi kaydı yaptıran çifte vatandaşlar sahip. Bahri Ömer, "Büyük bir bölümü bizim partiyi destekleyen yerli halkın oylarına güveniyoruz" dedi.

İl başkanı, HÖH partisinin ilçe belediye başkanı adaylarını göstermeye hazır olduğunu belirtti. Kırcaali hariç diğer altı ilçede geniş katılımlı ilçe parti toplantıları yapıldı. Ardino'da (Eğridere) 3 aday, Krumovgrad'da (Koşukavak) da 3, Kirkovo'da (Kızılağaç) 14, Cebel'de (Şeyh Cuma) 1, Çernooçene'de (Yeni Pazar) 1 ve Momçilgrad'da (Mestanlı) 8 aday gösterildi.

Bugün Kırcaali'de HÖH İlçe Yönetiminin geniş katılımlı oturumu gerçekleştirilecek. Kırcaali Belediye Başkanlığına 17 isim aday gösterildi. Bahri Ömer, onlardan dördünün adaya adaylıktan vazgeçmelerini bekliyor.


DİĞER HABERLER