HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Ramazan Bayramı Kutlama Etkinliği DüzenlediPerşembe, 05 Mayıs 2022

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Ramazan Bayramı Kutlama Etkinliği Düzenledi

Salgın nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Teşkilatı, Müslümanların iki büyük bayramlarından biri olan Ramazan Bayramı vesilesiyle parti aktivistlerini yeniden bir araya topladı. Arpezos Otel Kompleksi'nde düzenlenen bayram kutlama etkinliğine katılan konuklar, HÖH Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat ve HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim tarafından karşılandı.

Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Necmi Özkan, eski Milletvekilleri  Remzi Osman ve Erdinç Hayrulla, partinin il teşkilatının kurucuları, komünist rejim mağdurları, belediye başkanları, Kırcaali ilinden HÖH ilçe ve belediye Meclis başkanları, HÖH Gençlik Kolları ve Kadın Kolları teşkilatlarının temsilcileri, köy muhtarları, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, eski Başmüftü Fikri Sali ve eski Kırcaali Kamu Denetçisi Hakif Emin katılımlarıyla etkinliği onurlandırdılar.

Ramazan Bayramı dolayısıyla HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan, HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve HÖH Kırcaali İl Yönetim Kurulu adına tebrikleri sunan HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, HÖH’ün yıllar içinde elde ettiği başarının merkezinde yer alan ekibin ve partinin yüzünün burada olduğunu söyledi. Dr. Müh. Azis, “Ortak çalışmaları sayesinde son yıllarda belirlenen tüm siyasi görevlerin yerine getirildiği insanlar işte burada” dedi ve onlara sağlık, başarı ve refah diledi.

HÖH İl Başkanı Resmi Murat, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Pandemi nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlamak için yeniden bir aradayız. Mübarek Ramazan ayını dolu dolu geçirdik. Başkanımız Mustafa Karadayı, milletvekillerimiz, Türkiye’den belediye başkanlarla birlikte hem Kırcaali'de hem de bölgedeki tüm ilçelerde iftar programları düzenledik. Türkiye'de de parti liderimiz Mustafa Karadayı, HÖH milletvekilleri, destekçilerimiz ve parti üyelerimizle birlikte İstanbul, Bursa, İzmir, Kocaeli ve Çorlu'da iftar organizasyonları düzenledik. Bayramlar paylaştıkça güzeldir. Zorlukları sadece birlikte aşarsak başarılı olabiliriz”. Resmi Murat, Meclis'in olağanüstü toplantısı nedeniyle etkinliğe katılamayan Kırcaali milletvekillerinin hazır bulunanlara en içten selamlarını iletti.

T. C. Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Necmi Özkan da selamlama konuşması yaptı. Muavin Konsolos, “Mübarek Ramazan Bayramı vesilesiyle bu geleneksel buluşmada aranızda olmak benim için büyük bir onurdur” diye ifade etti. Necmi Özkan, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü’nün hazır bulunanlara en içten selamlarını iletti.

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, güzel dileklerde bulunup sağlık ve esenlik için dua etti.

Etkinlik kapsamında katılımcılar Ardino (Eğridere) kasabasından Fatme Mustafa’nın tedavisine destek amaçlı yürütülen yardım kampanyasına katıldılar.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER