HÖH Kırcaali il teşkilatından geleneksel Kurban Bayramı kutlamasıPerşembe, 22 Temmuz 2021

HÖH Kırcaali il teşkilatından geleneksel Kurban Bayramı kutlaması

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisinin Kırcaali İl teşkilatı üyeleri, Kirkovo (Kızılağaç) ilçe merkezinde bir araya gelerek, Müslümanların en büyük iki bayramlarından biri olan mübarek Kurban Bayramı'nı kutladılar. Bu, Ramazan ve Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde düzenlenen geleneksel bir buluşma etkinliğidir.

Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, kutlamaya katılanların Kurban Bayramı’nı kutlayarak Müslümanlar için bu önemli bayram kutlamasına ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Süleyman, “Kırcaali ilinde geçen erken parlamento seçimlerinde elde edilen güzel sonuçlar göz önüne alındığında bu bizim için çifte bayram kutlamasıdır. Bayramlar sadece eğlenmek için değil, aynı zamanda hataları affetmek içindir. Gelişmek ve ilerlemek istiyorsak birbirimizi affetmeli ve birlik olmalıyız” dedi.

HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat da ayrıca katılımcılara bayram münasebetiyle sağlık ve esenlikler diledi. Murat, “İl teşkilatı olarak 11 Temmuz'da çok güzel bir sonuç elde ettik. Bu başarıya ulaşmak için çalışan herkese teşekkürler! Mükemmel sonuçlara HÖH’ün ildeki tüm ilçe teşkilatları katkıda bulundu, hepsi 4 Nisan’daki seçim sonuçlarına göre oy oranımızda büyüme sağladı ve bu büyüme sayesinde bölgeden 4 milletvekilimiz oldu. Milletvekillerimiz 46. Dönem Halk Meclisinde sorumlu ve onurlu görevlere getirildi - Mukaddes Nalbant, Meclis Başkan Vekili, Adlen Şevket HÖH Meclis Grubu Sekreterliği görevine seçildiler, Pavlin Krıstev ise HÖH Parlamento Sekreteri görevine atandı. Bunu Kırcaali teşkilatımızın çalışmalarının takdir edildiğinin bir işareti olarak kabul ediyoruz, ancak aynı zamanda bir sorumluluk olarak da kabul ediyoruz. Umarım ülkenin bir sonraki hükümetinin parçası olma hedefimize ulaşırız. Umarım 46. Dönem Halk Meclisinde diyalog gerçekleşir ve HÖH'nin seçim programının büyük bir bölümünü uygulama fırsatımız olur” diye konuştu.

HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan ve HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı adına partililerin bayramını tebrik eden HÖH Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, bayramın üçüncü gününde yapılan bu buluşmaların devam etmesi gereken güzel bir gelenek haline geldiğine dikkat çekti. Dr. Müh. Azis, “Bu buluşmalarda birbirimizin bayramını tebrikleriz, hatalar için pişmanlık duyma, yakınlaşma, bağışlamaya çalışırız, aynı zamanda bilançosunu yapmaya çalışırız. Bir kez daha birlikte olmak, bağışlamanın gücünü almış olarak ilerlemek için o enerjiyi bulmak için daha çok sebeplerimiz olduğunu görüyoruz. Kurban Bayramı, bağışlamanın yanı sıra empati duymanın da bir bayramıdır. Yardıma ihtiyacı olan çevremizdeki insanlara yardım edelim. Şinasi Süleyman ve Resmi Murat’ın bugün bizim için çifte bayram kutlaması olduğu yönündeki sözlerine katılıyorum. Seçim sisteminin değişmesinden sonra ilk kez bölgede 5 sandalyeden 4'ünü kazandık ama aslında bu bizim için 5 sandalyeden 5'ine denk geliyor. Çıtayı yükselttik. Ulusal ölçekte Kırcaali il örgütü, ilçe örgütlerinin, gençlik ve kadın kolları teşkilatlarının çalışmalarının da takdir edildiğinin bir işareti olarak seçim sonuçları bakımından öne çıkıyor. Bu başarı birlik ve beraberliğimize dayanmaktadır” diye belirtti.

Kurban Bayramı kutlamasına katılanlar arasında HÖH partisinden ilde belediye ve belediye meclis başkanları, HÖH İlçe başkanları, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları teşkilatlarının temsilcileri, köy muhtarları, siyasi tutuklular, eski milletvekilleri vb. davetliler yer aldılar.

Buluşma etkinliğinde Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, sağlık, bereket ve esenlik için dua etti. 


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER