HÖH Kırcaali İlçe teşkilatı seçim kampanyasını açtıSalı, 27 Eylül 2011

HÖH Kırcaali İlçe teşkilatı seçim kampanyasını açtı Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İlçe Teşkilatı kulübünün önünde 23 Ekim 2011 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler için seçim kampanyasının resmi açılışını yaptı. Etkinliğe HÖH partisinin Kırcaali'de çok sayıda üyeleri ve destekçileri katıldılar.
Üçüncü dönem Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis, Yerel Meclis Üyeleri ve muhtar adaylarından başka, HÖH Kırcaali milletvekili Remzi Osman, Kırcaali SDS (Demokratik Güçler Birliği) teşkilatı Başkanı Dora Hristova, Serbest Demokratlar Birliği Başkanı Kolyo Kolev, "Ekoglasnost" partisinin Başkanı Emil Georgiev, Madurlar Derneği temsilcileri, HÖH partisi kurucuları, Kırcaali ilinin Ardino Belediye Başkan adayı Resmi Murat, Momçilgrad Belediye Başkan adayı Akif Akif, Kirkovo Belediye Başkan adayı Sali Ramadan, Krumovgrad Belediye Başkan adayı Sebihan Mehmed, Cebel Belediye Başkan adayı Bahri Ömer, Çernooçene Belediye Başkan Adayı Aydın Osman, partiden Kırcaali ilinde Yerel Meclis Başkanları, KNSB ve "Podkrepa" Sendika Konfederasyonları temsilcileri resmi misafirler olarak açılışta hazır bulundular.
İlk önce Kırcaalili genç sanatçılar "Nazad, Nazad, Mome Kalino" ve "Nar Tanesi" türkülerini okudular.
İlk söz verilen 18 yaşındaki Zeynep Mustafa, "Bulgaristan'ın en güzel ve yeşil şehrinde dünyaya gelmişim ve yaşıyorum. Benim evim ve arkadaşlarım burada. Bu yıl ilk defa oyumu kullanacağım ve 7 Nolu oy pusulasıyla Müh. Hasan Azis'i Kırcaali Belediye Başkanı seçeceğim. Çünkü şehrimle ve Başkanımın bu şehir için yapmış olduklarıyla gurur duyuyorum. Ben Kırcaali'nin başarısı için seçim yapacağım. Siz de öyle yapın!" diye seslendi.
Uzun yıllar Kırcaali Meclis Üyesi olan Sevdiye Riza, "Bizim nesil tüm demokratik değişime geçiş döneminin negatiflerini aldı, fakat aynı zamanda HÖH partisiyle ilgili fikirleri de taşıyor. Çok savaşlar yaşadık, fakat ayakta kalmayı başardık, çünkü daima birlik, beraberlik içinde olduk. Eğer bu birliği ve beraberliği koruyabilirsek, daha çok seçimler kazanacağız" dedi.
Bir başka Meclis Üyesi adayı Evgeniya Pavlova, "Seçime kadar bize çok iş düşüyor, fakat mutlaka seçimleri birlik içinde hareket ederek ve mutlaka seçimleri kazanmak isteğiyle kazanacağımıza inanıyorum. Çünkü son iki dönemde Kırcaali için son 20 yılda yapılmadığı kadar çok şey yapıldı. Bu herkes tarafından görünüyor" dedi.
Genç Meclis Üyesi adaylarından Bayram Özkan, Kırcaali Meclis Üyeleri listesinde bulunmaktan şeref duyduğunu ifade etti ve HÖH partisine gençlere gösterdiği güvenden dolayı teşekkür etti. Genç HÖH'çü, "Biz Kırcaali Belediyesinin ve şehrin iyi geleceği için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye söz verdi.
Muhtar adayları adına Opılçenko köyü muhtarı Basriye Hayrullah, seçim kampanyasının ve seçim sürecinin iktidardaki GERB partisi ve destekçisi Ataka tarafından uygulanan saldırganlık ve baskı havasında geçeceğini belirtti. Genç muhtar adayı, "Dr. Ahmet Doğan'ın dediği gibi, seçimlerde iktidar tarafından her türlü yöntemlerin kullanılmasını bekleyebiliriz. Yine de her şeyin Avrupa Birliği üyesi devlete yakışan tarzda normal ve demokratik bir biçimde geçmesini umuyoruz. Biz savaşmaya hazırız ve rakiplerimize demokrasi dersi vereceğimiz sorumluluğunu üstlenerek söyleyebilirim" dedi.
Toplumun ileri gelenlerinden Feyme Muradova heyecanını gizleyemeyerek, "Hasan Azis'in reklama ihtiyacı yok. Başarılı bir insan için oy kullanmak çok kolay. Yapılan araştırmalar, onun önceki seçimlerde söz verdiği her şeyin yerine getirdiğini gösteriyor. Bu da onun yarışmada tam not aldığını, yani altın madalya kazandığının göstergesidir" dedi.
HÖH'nin Kırcaali teşkilatını kuranlardan Yaşar Şaban, "Hasan Azis, Türk etnik topluluğuna karşı yürütülen politikaya karşı duran siyaset yapmayı bizlerden öğrendi. Ben hala güçlüyüm ve ona bu seçim kampanyasında yardımcı olacağım. Çünkü biz artık gençlere ümit bağlıyoruz" diye dile getirdi.
Emil Georgiev, "Ekoglasnost" partisinin Hasan Azis'e geçen dönemde de desteklediğini ve temsilcilerinin 1989 yılında Bulgaristan Türklerinin adlarının geri verilmesi için Parlamentoya imza sunduklarını hatırlattı. Ekoloji uzamanı, Hasan Azis'in Kırcaali'de çevrenin korunmasına yönelik projeler geliştirdiğini ve Kırcaalilerin onu desteklemeleri gerektiğini savundu.
Remzi Osman, bu defa parti adına Hasan Azis'in Kırcaalileri daha etkili biçimde temsil edeceğini kaydetti. Milletvekili, Hasan Azis'i önceki siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin yine desteklemelerinin onun tahmin edilebilir olduğunu gösterdiğini savundu. Siyasette ise, başarılı olmak için bunun çok önemli olduğunu ve Hasan Azis'in yerli halktan önceki seçimlerden daha büyük destek alacağından emin olduğunu ifade etti. Remzi Osman, Hasan Azis'i destekleyen diğer partilere teşekkür etti ve aynı şekilde HÖH partisinin de ülkedeki 264 belediyede GERB ve Ataka partisi dışında başka partilerin adaylarını desteklediğini paylaştı. Milletvekili, "Hasan Azis ilk seçildiğinde, tüm etnik ve dini grupların yönetimde yer alacaklarını söz vermiştik ve bunu yerine getirdik. Tabii ki, bu durum bazılarının hoşuna gitmedi. Şimdi de diğer partilerle kurduğumuz partnerlik bazılarının hoşuna gitmeyebilir. Fakat bu partnerliğimiz Kırcaali halkının en olgun olduğunu ve şimdiki Belediye Başkanının en iyi Belediye Başkanı olduğunu gösteriyor" diyerek önümüzdeki seçimlerde tüm adaylara başarılar diledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER