HÖH lideri Karadayı: Erken seçime hazırızPerşembe, 19 Mayıs 2022

HÖH lideri Karadayı: Erken seçime hazırız

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkanı Mustafa Karadayı ve parti yönetimi, bugün Cebel (Şeyhcuma) ilçe merkezinde düzenlenen komünist diktatör Todor Jivkov'un iktidardan düşmesine sebep olan ve bundan 33 yıl önce gerçekleşen Mayıs Olaylarını anma törenine ve aynı zamanda 19 Mayıs Cebel Günü Kutlama Etkinliği ’ne konuk oldular.  Karadayı, binlerce Bulgaristan Türkünün Cebel’deki 19 Mayıs Meydanı’nı doldurduğu törende yaptığı konuşmada, “Erken seçime hazırız. Bulgaristan'ın Avrupa-Atlantik değerleri doğrultusunda politika izleyen bir hükümete ihtiyacı var” diye kaydetti.

Etkinliğe bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanan Türkiye'den çok sayıda davetli katıldı.

HÖH lideri, “Burada, bu meydandan çok yüksek sesle söylemeliyiz ki biz erken genel seçimlere hazırız. Covid-19 krizi sonrası ve Ukrayna'daki savaşın yaşandığı bu zor zamanlarda Bulgaristan'ın değerlere, homojen bir yapıya sahip bir hükümeti olmalı. Bulgaristan'ı Avrupa-Atlantik değerleri doğrultusunda politika izleyen bir hükümet yönetmeli” diye konuştu.

Karadayı, “Bulgaristan, böyle bir hükümete ihtiyaç duymaktadır. Bulgaristan vatandaşlarının iktidarın net bir yönde politika izlemesine ihtiyacı var. Bulgaristan’daki iş dünyasının, hükümetin net davranışına ve desteğine ihtiyacı var. Bulgaristan vatandaşlarının hükümetin desteğine ihtiyacı var. Ve bugün Bulgaristan böyle bir hükümete sahip değildir” diye kaydetti. HÖH lideri, “Bulgaristan'ın Avrupa-Atlantik değerleri doğrultusunda politika izleyen bir hükümete sahip olması için erken genel seçimlere hazırız. Bulgaristan'da istikrar olması, krizleri aşabilmemiz, İş dünyasının ve vatandaşların desteklenmesi için bunu istiyoruz” diye vurguladı.


DİĞER HABERLER