HÖH MECLİS BAŞKANININ GÖREVİNDEN AYRILMASINI İSTİYORPazar, 17 Ekim 2010

HÖH MECLİS BAŞKANININ GÖREVİNDEN AYRILMASINI İSTİYOR Parti vekilleri Millet Meclisi başkanının görevden uzaklaştırılması için açılan imza kampanyasını destekleyecekler

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) de meclis başkanının görevinden uzaklaştırılmasını destekliyor. HÖH Millet Meclisi grubu Bulgaristan için Koalisyonu grubunun Meclis Başkanı Tsetska Tsaçeva hakkında görevinden uzaklaştırma inisiyatifini destekleyeceği açıklandı. Bu bilgiyi HÖH Milletvekili Petya Raeva'nın Vidin'de partinin İl teşkilatı ile gerçekleştirdiği toplantı sonrası duyurdu.

Devamında Raeva, "meclisteki mevcut yapı bu girişimin başarılı olmayacağını gösteriyor. Ancak bizler, Bulgaristan Milli Meclisi başkanının nasıl çalıştığını ve ülkenin en yüksek kürsüsünden nelerin konuşulduğunu ve nasıl konuşulduğunu ülkemizdeki bütün kamu tarafından bilinmesini istiyoruz" dedi.

HÖH Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, ülke genelinde mevcut olan partinin İl teşkilatları yönetimleri, parti destekçileri ve yandaşlarıyla görüşmeler gezisine çıkıyorlar.

Bu görüşmelerden ülkenin mevcut durumu hakkında bilgiler ve fikirlerin toplanmasının öngörüldüğü de Raeva tarafından belirtildi.


DİĞER HABERLER