HÖH Merkez Konseyi, Kasim Dal'ı partiden ihraç etti



Cuma, 18 Şubat 2011

HÖH Merkez Konseyi, Kasim Dal'ı partiden ihraç ettiBugün Sofya Dedeman Otel'de gerçekleşen Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Merkez konseyi oturumunda Kasim Dal oylama sonucu bir hayır, 3 çekimsel ve diğer üyelerin tamının evet oyu ile partiden ihraç edildi.

Oylama sırasında hiç kimsenin Dal'ı savunmadığı anlaşıldı. Kasim Dal'ın suçlamalarına karşı Parti Başkanı Ahmet Doğan HÖH'nin nasıl kurulduğunu araştırmak için bir komisyon kurulmasını teklif ettiği de alınan haberler arasında.

Toplantı çıkışında gazetecilere açıklama yapan Kasim Dal, partiyi bölmeye bir niyetinin olmadığını bir kere daha beyan etti.
Dal, "Parti'den ihraç edilmemi ben zaten bekliyordum. Ancak bu toplantıya katılıp söylemek istediklerimi söylediğim için mutluyum." dedi.

Bulgaristan çapındaki 27 HÖH İl Başkanları tarafından imzalanan bir bildiri basın önünde Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer tarafından okundu. Bildiride, HÖH'nin tüzüğündeki 6. madde de ön görülen "parti gizlilik kurallarını ihlal etmek, kendisine verilen yetkilerini aşmak, kitle iletişim medyasında Hak ve Özgürlüklekler Hareketini lekelemek" hükümlerine riayet etmeyenlere partiden ihraç edilme cezası verildiği belirtiliyor.


DİĞER HABERLER