HÖH partisi, siyaset konferansı gerçekleştirdiPazartesi, 17 Aralık 2012

HÖH partisi, siyaset konferansı gerçekleştirdi Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS-HÖH) ile Friedrich Naumann Vakfı'nın organizasyonuyla cumartesi günü "Siyasal Bir Sorun Olarak 2013 Yılı Parlamento Seçimleri" başlığı altında bir siyaset konferansı gerçekleşti.

Konferansta aralarında HÖH partisinden il, ilçe, gençlik kolları başkanları ve bölge seçim komisyonları (RİK) üyelerinin bulunduğu 320 katılımcı hazır bulundu.

Konuklar ve konuşmacılar arasında HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, Merkez Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Mustafa Karadayı, milletvekilleri Yanko Yankov ile Çetin Kazak, Merkez Seçim Komisyonu'nda HÖH partisini temsil eden Sabriye Sapuncieva, Sevinç Solakova ,Erhan Çauşev ve Friedrich Naumann Vakfı'nın temsilcileri yer aldılar.

Friedrich Naumann Vakfı'nın Bulgaristan ve Makedonya için proje koordinatörü Asparuh Panov, "Ulusal Popülizm Liberalizmden Sonra" konulu sunum yaptı. Seminere katılanlar milletvekilleri Yanko Yankov ile Çetin Kazak'ın ana konuşmacı olduğu yeni Seçim Kanunu'nda seçim süreciyle ilgili temel esaslar hakkında bilgi aldılar.

Merkez Seçim Komisyonu'nda yer alan parti temsilcileri ise katılımcıları 27 Ocak 2013 yılı tarihinde yapılacak Belene nükleer santrali kurulmasına ilişkin ulusal referandumla ilgili katılım, haklar ve yükümlülükler konusunda bilgilendirdiler. Ayrıca RİK ve Seçim Sandık Komisyonu üyelerinin rolü üzere konuştular.

Merkez Yürütme Kurulu Sekreteri Mustafa Karadayı, "Seçim Sürecinde İyi ve Kötü Uygulamalar" konusunda sunup yaptı. Konferansın sonunda seçimlerde oy pusulalarının korunması ve seçim sürecinde şeffaflık ve dürüstlük ilkelerinin güdülmesi için Merkez Seçim Komisyonu üyelerinin rolüne değinildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER