HÖH Sofya Milletvekili Adayı Hüseyin: "Bulgaristan'da yaşayan Türklere en yakın partiyiz"Çarşamba, 24 Eylül 2014

HÖH Sofya Milletvekili Adayı Hüseyin: Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) Sofya Milletvekili Adayı Ahmet Hüseyin, Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği'ni ziyaret etti.

Bulgaristan'da 5 Ekim'de gerçekleştirilecek erken genel seçimler için Türkiye'de oy kullanacak vatandaşların sorularını cevaplandıran Hüseyin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Türkiye'de, Bulgaristan vatandaşlarının oy kullanması için 130 sandık kurulacağını, her seçim sandık sayısının arttığını vurgulayan Hüseyin, şunları söyledi:

"Bu başarı sadece partimizin değil. Bizlere her zaman destek olan, Bulgaristan'da yaşayan Türklerin birlik beraberliğini sağlamak için çalışan Türkiye'de bulunan sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katkısı olmuştur, kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Bulgaristan'da yaşayan Türklere en yakın partiyiz. Türklerin isteklerini yerine getirmek, birlik ve beraberliği sağlamak için mücadele ediyoruz."

Hüseyin, kendileri için bir oyun bile çok önemli olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seçimlerden sonra kurulacak olan hükumette söz sahibi olmamız gerekir. Başta mecliste, bakanlıklarda, valiliklerde ve belediyelerde söz sahibi olmamız gerekir. Aksi taktirde 1989 tarihinden önce bizlerin ve büyüklerin çektiği sıkıntıları, bugün de çocuklarımız yaşayacaktır. Mutlaka oylarımızı 18 numaraya atın. Türkiye'ye göç edenlerin, akrabalarının orada rahat huzurlu yaşamaları için nesillerinin geleceği için mutlaka sandıklara gitmeleri, oylarını atmalıdırlar."


DİĞER HABERLER