HÖH ve BAL-GÖÇ İzmir’de İftar Programı DüzenlediSalı, 02 Nisan 2024

HÖH ve BAL-GÖÇ İzmir’de İftar Programı Düzenledi

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Ege Bölgesi Temsilcileri ile Bulgaristan HÖH Partisi Genel Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov ve beraberindeki heyet 01 Nisan 2024 tarihinde Gaziemir Svalinn Hoteli salonunda İzmir'in her bölgesinden gelen üyeler ve davetlilerle iftarda buluştu.

 Katılımcı sayısının 700 kişiyi aştığı iftar yemeği daha önce olduğu gibi Balkan Göçmenleri arasındaki birliğin, kardeşliğin, dostluğun, kültürel ve sosyal işbirliğinin bir vasıtası oldu.

İftara İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay, Gaziemir Kaymakamı Kudret Kurnaz, Bulgaristan HÖH Partisi Genel Başkanı Doç. Dr.Cevdet Çakırov, HÖH Başkan Yardımcısı Aysel Rufad, HÖH Kırcaali Milletvekilleri Bayram Bayram, Pavlin Krıstev ve Elvan Gürkaş, HÖH Haskova Milletvekili Mümün Mümün, HÖH Haskova İl Başkanı Mehmet Ataman, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murad, HÖH Gençlik Kolları Başkanı Tanzer Hüseyinov, Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, Şumnu Venets Belediye Başkanı Nehriban Ahmedova, Mineralni Bani Belediye Başkanı Mümün İskender, Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, Manisa Belediyesi Genel Sekreteri Ergün Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcıları Nur Akyay Öz ve Arda Işık, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Menderes İlçe Başkanı Hakan Karakurt, Milliyetçi Hareket Partisi Gaziemir Yönetimi, BAL- GÖÇ Genel Başkanlığını yapmış Fahriye Ersoy, Süleyman Pehlivanoğlu ve Hamdi Kanlıoğlu ,Balkan Derneklerinin başkanları ve temsilcileri, Belene Gazileri ve aileleri, Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy ve yönetimi, İzmir BAL-GÖÇ Şube başkanları ve şube yönetimleri, HÖH Ege Bölgesi Temsilcisi İsmail Vatansever, İzmir BAL-GÖÇ ve HÖH üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 Gaziemir Müftüsü Zekeriya Çallı’nın duasıyla başlayan iftar İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy'un açılış konuşmasıyla devam etti.

Genel Başkan konuşmasına iftara katılma nezaketi gösteren vali yardımcılarını, milletvekillerini, federasyon başkanlarını, belediye başkanlarını, siyasi parti temsilcilerini, STK temsilcilerini, üniversite hocalarını, meclis üyelerini, basın mensuplarını ve tüm İzmir BAL-GÖÇ camiasını selamlayarak başladı.

Nursoy, "Tüm katılımcıların Ramazan Ayını tebrik ediyorum. Millet olarak, mukaddesatımızın yol göstericiliğinden asırlarca hiç ayrılmadık. Atalarımız Balkan topraklarından çekildikten sonra orada kalan Türkler olarak kutsallarımıza, kabullerimize ve inançlarımıza sahip çıktık, toz kondurmadık ve onlara göz bebeğimiz gibi baktık. Gerek Bulgaristan'daki soydaşlarımızla gerekse Türkiye'deki Bulgaristan göçmenleriyle yaptığımız etkinliklerde geçmiş acı günlerimizi her zaman andık. Bizler, Türklüğümüz ve Müslümanlığımızdan asla ödün vermedik. Bu davanın öncülüğünü yapan Belene Gazilerimize şükran borçluyuz, acı günlerin bir daha yaşanmaması için bizi bir arada tutan ve kardeşlik hukukunun teminatı olan ilkelerden ayrılmadık. Bulgaristan'da da hak ve özgürlüklerimize sahip çıktık. Bu sebeple bugün burada soydaşlarımızın hak savunucusu Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi ile aynı sofrayı paylaşmaktan da mutluluk duyuyoruz." dedi.

 Bulgaristan HÖH Genel Başkanı Doç.Dr. Cevdet Çakırov İzmir'de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Sizleri en içten sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Hem de iftarda buluşmak ve ramazanı birlikte yaşamak istedik. Yapılan seçimlerinde İzmir'den büyük destek aldık. Katkı sağlayan, destek veren, Hak ve Özgürlükler Partisi'ne oy veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Parti olarak bu zamana kadar olduğu gibi, bundan böyle de Bulgaristan’da yaşayan Türklerin, Müslümanların ve tüm vatandaşlarımızın hak ve hukukların savunucusu ve takipçisi olacağız. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Ayrıca yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum" dedi.

 Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay ve İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan'da iftara katılımcıların Ramazan-ı Şeriflerini tebrik eden birer konuşma yaptılar. Geçmişte ve şimdi olduğu gibi gelecekte de İzmir BAL-GÖÇ'ün sofrasının kardeşlik, dostluk ve barış sofrası olmaya devam etmesi dilekleriyle yemek sona erdi.  

 


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER