HÖH’ün Kırcaali bölgesi milletvekili aday listesinde değişiklik yokPazartesi, 11 Ekim 2021

HÖH’ün Kırcaali bölgesi milletvekili aday listesinde değişiklik yok

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, 14 Kasım’da yapılacak parlamento seçimleri için Kırcaali Bölge Seçim Komisyonunda HÖH partisinin 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi Milletvekili aday listesinin kaydını yaptırdı. Listenin içeriği, 11 Temmuz'da yapılan parlamento seçimlerine ilişkin milletvekili aday listesinin içeriği ile aynıdır.

Listenin başında HÖH’ün ilk Cumhurbaşkanı adayı da gösterilen HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı bulunuyor. Listede Karadayı’dan sonra yer alan isimler 46. Dönem Halk Meclisi Kırcaali milletvekilleri Mukaddes Nalbant, Bayram Bayram, Adlen Şevket ve Pavlin Krıstev’dir. Listeden yer alan diğer isimler Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Cebel (Şeyhcuma) Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, Ardino İlçe Sosyal Yardımlar Müdürü Zülfiye İbramova, Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet ve Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Ferhat’tır.

Kayıt sırasında HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, HÖH Merkez Karar Konseyi Başkan yardımcıları, milletvekili aday listesinde yer alan adaylar, HÖH ilçe başkanları, belediye başkanları ve belediye meclis başkanları da hazır bulundular.

Parti yetkilileri, geleneksel olarak Kırcaali Bölge Seçim Komisyonuna baklava ikramında bulundular.  

Resmi Murat, kayıt işleminden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, HÖH’ün Kırcaali bölgesinde 11 Temmuz seçimlerinde çok iyi bir sonuç elde ettiğini ve önümüzdeki seçimlerde aynı sonucu veya daha da iyi bir sonucu hedeflediklerini belirtti. Bölgede mümkün olan 5 milletvekilliğinden 4’ünü kazanmayı hedeflediklerini söyleyen Murat, tekrar bölgede birinci parti olup HÖH’ün ülkede en büyük teşkilatına sahip olduklarını kanıtlamak istediklerini ifade etti.


DİĞER HABERLER