HÖH’ün Kırcaali milletvekili adayları belli olduSalı, 28 Şubat 2023

HÖH’ün Kırcaali milletvekili adayları belli oldu

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, 2 Nisan’da yapılacak erken parlamento seçimleri için Kırcaali Bölge Seçim Komisyonunda HÖH partisinin 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi milletvekili aday listesinin kaydını yaptırdı.

Listenin başında HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı bulunuyor. Listede Karadayı’dan sonra yer alan isimler sırasıyla Milli Gelirler Ajansı (NAP) Kırcaali Ofisi Müdürü Elvan Gürkaş, eski HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı ve eski milletvekili Bayram Bayram, eski milletvekili olan finansör Adlen Şevket ve eski milletvekili Müh. Pavlin Krıstev, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Cebel (Şeyhcuma) Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, HÖH Ardino (Eğridere) İlçe Kadın Kolları Başkanı Zülfiye İbramova, Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet ve Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim’dir.

Listenin kaydı tam 9.33’te HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın vekil kıldığı HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat ile HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis tarafından yaptırıldı.

Kayıt sırasında milletvekili aday listesinde yer alan adaylar, HÖH’lü belediye ve meclis başkanları, HÖH ilçe başkanları ile parti aktivistleri hazır bulundular.

Resmi Murat, kayıt işleminden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “10 adayın yer aldığı listemiz, 48. Dönem Halk Meclisi seçimlerine ilişkin milletvekili aday listesine göre iki yeni isim içeriyor. İkinci sırada maliye alanında kendini kanıtlamış olan Elvan Gürkaş yer alıyor. Elvan Gürkaş, halihazırda Milli Gelirler Ajansı (NAP) Kırcaali Ofisi Müdürü’dür. Listedeki diğer yeni milletvekili adayı 10. sırada yer alan Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim’dir. Kendisi yeni, genç ve başarılı bir Belediye Başkanı’dır” diye kaydetti.

Resmi Murat, “HÖH Kırcaali İl Yönetim Kurulu, daha milletvekili aday belirleme sürecinin başında mevcut milletvekillerinin çalışmalarına yüksek not verdi, fakat aynı zamanda HÖH daima kamuoyu beklentilerini ve milletvekili aday listesinde değişiklik yapma ihtiyacını dikkate almaktadır” dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER