HÖH’ün Kırcaali teşkilatı, 17 milletvekili aday adayı gösterdiPazartesi, 15 Ağustos 2022

HÖH’ün Kırcaali teşkilatı, 17 milletvekili aday adayı gösterdi

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İlçe Yönetim Kurulu’nun geniş katılımlı toplantısında 2 Ekim’de yapılacak erken genel seçimler için HÖH’ün  9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi milletvekili aday listesine HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan ve HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı aday adayı gösterildi. Aday adayı gösterilen toplam 23 kişiden 6’sı adaylığı reddetti. HÖH Kırcaali İl Yönetim Kurulu’na 17 kişinin yer aldığı bir liste gönderilecek. Listede yer alanlar arasında Dr. Ahmet Doğan, Mustafa Karadayı, HÖH Genel Başkan yardımcıları Dr. Müh. Hasan Azis ve Ahmet Ahmedov, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Müh. Hüseyin Ahmet bulunuyor. Listede 47. Dönem Meclis milletvekilleri Mukaddes Nalbant, Bayram Bayram, Adlen Şefket ve Müh. Pavlin Krıstev de yer alıyor. Toplantıda oybirliğiyle HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın liste başı olarak 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi milletvekili adayı adayı gösterilmesine karar verildi.   

HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim, katılımcıları HÖH Merkez Karar Yönetim Kurulu tarafından 5 Ağustos’ta yapılan toplantıda alınan kararlar hakkında bilgilendirdi. Toplantıda HÖH’ün milletvekili aday adayları listesinde yer alacak adayların belirlenmesine ilişkin kural, prosedür ve kriterler ele alındı. Latif Rasim, Kırcaali'nin 2 Ekim seçimlerinde HÖH’ün bölgeden beşinci milletvekili koltuğunu da elde edebilmesine katkıda bulunabilmesi için Kırcaali teşkilatının seferber edilmesi çağrısında bulundu. HÖH Kırcaali Teşkilatı Başkanı, milletvekili aday adaylığını reddedenler arasındaydı.

HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, HÖH’ün en büyük teşkilatı olan Kırcaali teşkilatı üyelerine 2021'de yapılan üç Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdikleri çabalarından dolayı teşekkür etti. Murat, bölgeden seçilen milletvekillerine Mecliste yaptıkları aktif çalışmalarından dolayı tebrik etti. HÖH Kırcaali İl Başkanı, erken genel seçimlerinde HÖH’ün bölgeden 5 milletvekili koltuğunu da elde etmek için eşsiz bir şansı olduğunu tahmin etti.  


DİĞER HABERLER