Hristo Botev Dil Lisesine Kırcaali Belediyesi Altın Arması ÖdülüCuma, 03 Haziran 2022

Hristo Botev Dil Lisesine Kırcaali Belediyesi Altın Arması Ödülü

Kırcaali’deki Hristo Botev Dil Lisesi, kuruluşunun 100. yıl dönümünü görkemli bir konserle kutladı. Programın konukları arasında ABD'nin Sofya Büyükelçisi Hero Mustafa, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Eğitim ve Bilim Bakanlığını temsilen Natalia Mihalevska, Kırcaali Vali Yardımcısı Julia Çortleneva, bölgedeki en eski lisenin eski müdürleri ve eski öğretmenler, Kırcaali'deki diğer okulların müdürleri ve okulun eski mezunları yer aldılar.

ABD'nin Sofya Büyükelçisi Hero Mustafa, lise yönetimi, öğretmen ve öğrencilere yönelik selamlama konuşmasında kurumsal olarak saygı kazanan okula bir asır daha başarılar diledi.

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Hristo Botev Dil Lisesi Müdürü Daniela Pavlova’ya okulun kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle eğitim alanında yüksek başarıları ve Kırcaali ilçesinin prestijini yükseltmesinden dolayı belediye tarafından bir onur nişanesi olarak Kırcaali Belediyesi Altın Arması Ödülü’nü takdim etti.

Belediye Başkanı, kendisi de Hristo Botev Dil Lisesi mezunu olan Belediye Başkanı, eski ve şimdiki öğretmenlerin çabaları sayesinde burada gençlere yönelik kaliteli bir eğitimin geliştiğini, Bulgaristan'ın değerli vatandaşlarının yetiştirildiğini vurguladı. Dr. Müh. Azis, öğretmenleri yıllarca yorulmak bilmeyen çalışmalarından dolayı tebrik ederek, onlara doyumsuz bir coşkuyla en zor ve asil mesleklerden birini icra etmelerini diledi. Belediye Başkanı, “Öğrencilerin yeteneklerini keşfetme ve geliştirme konusundaki tutkunuzun en büyük başarılarınız arasında kalacağından eminim. Öğrencilerinizin başarısıyla gurur duyun!” dedi. Öğrencilere ise en iyi olmaları değil, elinden gelenin en iyisini yapmalarının önemli olduğunu hatırlatan Dr. Müh. Azis, “İlham ve bilgi açlığıyla dolu bir hayat yaşayın ve bu şekilde okulumuzun onurlu ve gururlu temsilcileri olacağınıza inanıyorum” diye ifade etti.

MON adına tiyatro salonunda bulunan herkesi selamlayan Natalia Mihalevska da Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nikolay Denkov adına Hristo Botev Dil Lisesi Müdürü Daniela Pavlova'ya bir plaket takdim etti.

Vali Yardımcısı Yulia Çortleneva da Kırcaali Valisi Daniel Delçev adına okulun kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladı.


DİĞER HABERLER