II. STK Eğitim programı Ankara’da BaşlıyorPerşembe, 26 Eylül 2013

II. STK Eğitim programı Ankara’da BaşlıyorÇeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan hibe desteklerine yönelik proje hazırlama konusunda bilgi ve beceri edinmeleri amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından II.si düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları Kapasite Geliştirme Eğitim Programı 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Ankara Bilkent Hotel'de gerçekleştirilecek. Programın açılışı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından 30 Eylül Pazartesi günü yapılacak.

Programa 16 ülkeden 117 temsilci katılıyor

Programa ABD, Avustralya, Kanada, Rusya, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, İsviçre, İngiltere, İtalya ve Macaristan olmak üzere 16 ülkeden 65 STK ve 117 temsilci katılacak.

Katılımcılara eğitim verilecek

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın katılımıyla başlayacak olan eğitimde katılımcılar çeşitli konularda eğitim görecekler. Katılımcılar, Savunuculuk ve Lobicilik, STK'lar Arası İşbirliği ve uluslararası Kuruluşlarla Etkileşim, Kampanya Yürütme ve Sosyal Medya Araçları Kullanımı konularında eğitim alacak.


DİĞER HABERLER