II. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni Ankara'da YapılacakPazartesi, 24 Haziran 2013

II. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni Ankara'da YapılacakTürkiye'de yüksek öğretim düzeyinde öğrenim gören ve bu yıl mezun olan uluslararası öğrencilere yönelik II. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni 27 Haziran 2013 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek mezuniyet törenine 80 farklı ülkeden 848 mezun öğrenci katılacak. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın ev sahipliği yapacağı törene Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ve YÖK Başkanı Gökhan ÇETİNSAYA katılacak.

Başarılı öğrencilere ödül

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ mezun olan öğrencilere sertifika verecek. Öğrencilere ayrıca YTB tarafından özel olarak hazırlanan cüppe ve kepler hediye edilecek. Törende en başarılı 15 öğrenciye de ödül olarak tablet bilgisayar verilecek.

Uluslararası öğrencilerden müzik ziyafeti

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Sakarya ve diğer illerden toplam 850 uluslararası öğrenciden oluşan koro konser verecek. Türkiye'de öğrenim gören 16 farklı ülkeden 23 öğrencinin oluşturduğu YTB Uluslararası Öğrenciler Türk Sanat ve Halk Müziği korosu da programda çeşitli eserler seslendirecek. konser verecek. Törende ayrıca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi Yesevi Sanat Topluluğu dans gösterisi sergileyecek.


DİĞER HABERLER