İki kardeş belediyenin başkanları görüştüPerşembe, 20 Şubat 2014

İki kardeş belediyenin başkanları görüştü Àrdino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, kardeş Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile görüştü. Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban'ın da yer aldığı görüşmede Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Ardino Fahri Vatandaşı Ahmet Kahraman ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karamık da görüşmede hazır bulundular. Nilüfer Belediyesine ziyaret, Eğridereliler Buluşmasına katılmak üzere Ardino heyetinin Bursa'yı üç günlük ziyareti kapsamında gerçekleşti.

İki kardeş belediye başkanları arasında yapılan görüşme son derece dostane bir havada geçti. Gelecekte işbirliği yapılmasına yönelik ortak amaçlar belirlendi. İdare yönetimi, kültür, turizm, spor ve bölgesel kalkınma alanında projeler hazırlanıp gerçekleştirileceği açıklandı.

Görüşme iki tarafın da birbirine hediye sunmasıyla sona erdi. Resmi Murat, Şeytan Köprüsü'nün plastik bir heykelini hediye ederken, Sayın Bozbey de konuğuna engelli çocukların çizdiği bir resim tablosunu verdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER