İki yeni milletvekili yemin ettilerÇarşamba, 26 Şubat 2014

İki yeni milletvekili yemin ettiler Bugünkü Meclis oturumun başında iki yeni milletvekili yemin ettiler. Pomoriye kasabasından Bulgaristan Sosyalist Partisi'ne (BSP) mensup hukukçu İva Kuseva bir hafta önce vefat eden Dimço Mihalevski'nin yerine milletvekili oldu. Turizm branşında deneyime sahip olan Kuseva, BSP'nin Burgaz Bölgesi seçim listesinde 5.sırada yer almıştı.

14 Şubat 2014 tarihinde Meclis'ten ayrılan Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi İçin Vatandaşlar (GERB) Milletvekili Zoran Angelov'un yerini Vladislav Goranov aldı. Bilgisayar uzmanı olan yeni milletvekili, 24.Sofya Seçim Bölgesi'ni temsil edecek.

Meclis Başaknı Mihail Mikov, Bulgaristan İçin Koalisyon listesiyle seçilen Milletvekili Rumen Yonçev'in bağımsız olma kararını açıkladı. Yonçev'in Nikolay Barekov'un Sansürsüz Bulgaristan partisini destekleyeceği belli oldu.

Meclis'teki BSP ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekilleri GERB partisinin Türkiye sınırında kurulacak tel örgü için seçilen şirketin ve harcanılan kaynakların denetlenmesine ilişkin anket komisyonu oluşturulması talebini reddettiler.


DİĞER HABERLER