İkili cinayet zanlısı Mert Mehmet, tutuklu yargılanacakSalı, 29 Nisan 2014

İkili cinayet zanlısı Mert Mehmet, tutuklu yargılanacakCebel'de 24 yaşındaki Ceylan Yusuf'u ve 7 yaşındaki kızı Ceyda'yı kasten öldürmek gerekçesiyle hakkında dava açılan 18 yaşındaki Mert Mehmet bugün Kırcaali Bölge Mahkemesinde gerçekleşen ilk duruşmaya belinde zincir, elinde kelepçeyle getirildi.

Mahkeme girişinde Mert, işlediği ikili cinayetten dolayı pişmanlık duyduğunu ifade etti. Katil zanlısı, "O akşam olanları hatırlamıyorum. Şimdi yanlış hareket ettiğimi anlıyorum" dedi.

Mahkeme kararıyla tayin edilen avukatı Veska Puleva da tutuklu olarak yargılanmasını talep etti. Avukatı, ikili cinayet zanlısının gizleneceğini veya yeni bir suç işleyebileceğini düşünüyor. Puleva, bu talebinin nedenlerini belirtirken Mert'in geçmişte de suçlar işlediğini vurguladı.

Mahkemede, cinayetten sonra satın aldığı cep telefonu ve spor ayakkabılarını Ceylan'ın cüzdanından çaldığı paralarla değil, kendi paralarıyla satın aldığını söyledi.

Birkaç kez yaptığından pişmanlık duyduğunu ifade etti. Vahşi cinayetleri işlediği gece esrar kullandığını itiraf etti.

Cinayetlerin sebebini kendisinin de bilmediğini söyleyen Mert, tutuklu yargılanmasının kendisi için de iyi karar olacağını belirtti. Cezasının azaltılması durumunda memnun olacağını dile getirdi.

Kırcaali İl Savcısı Svetlozar Lazarov, Mert hakkında denetimli serbestlik cezası çektiğini ve ayrıca soygunculuk için daha 5 dava açıldığına dikkat çekti. Mert, toplam 1398 leva tutarında sigara ve sakız hırsızlığı gerekçesiyle 6 ay süre için denetimli serbestlik cezasına mahkum ettirilmişti.

Mert'in avukatı Puleva, cezasının hafifletici sebebinin sadece gençliği ve sözde de olsa, cinayet işlemesinden dolayı pişmanlık duyduğunu söylemesi olduğunu kaydetti.

Kırcaali Mahkemesi beklendiği gibi Mert Mehmet hakkında açılan ikili cinayet davasının katil zanlısının tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.


DİĞER HABERLER