İkinci bir yenidoğan ambulansı almak için plastik kapak toplama kampanyası başlıyorPerşembe, 15 Temmuz 2021

İkinci bir yenidoğan ambulansı almak için plastik kapak toplama kampanyası başlıyor

İkinci bir yenidoğan ambulansı satın almak için plastik kapak toplama kampanyası başlıyor. “Gelecek İçin Kapaklar” örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Sonbahara kadar Bulgaristan'da bir çocuk ve yenidoğan ambulansı olacak” diye bildirildi.

Asil amaç için 140 000 kilogramdan fazla kapak toplandı.  Kapakların geri dönüşümü yapılmak üzere satışından yaklaşık 160 000 leva gelir elde edilmesi bekleniyor. Bu paranın bir yenidoğan ambulansı satın almak için yeterli olacağı kaydedildi.

Örgüt yetkilileri, “Daha fazla insanın bu güzel haberi öğrenmesine yardımcı olun ve kampanyaya çok az bir katkıda bulunmuş olsalar bile hayat kurtaracak bu büyük başarının elde edilmesine yardımcı olduklarını bilsinler” diye çağrıda bulundular.

Geri dönüşümü yapılan plastik kapakların satışından elde edilen gelirler genelde ülkedeki hastanelerde yenidoğan yoğun bakım üniteleri için kuvöz satın almak için kullanıldı.

Şimdiye kadar örgüt, ülkedeki 36 şehirdeki 36 hastanenin kadın doğum ve çocuk hastalıkları ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerine özel tıbbi cihazlar bağışı yaparak yardımcı olmayı başardı. 


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024