İkizler Ela ve Eda Ali, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman'ın misafiri olduSalı, 26 Mart 2019

İkizler Ela ve Eda Ali, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman'ın misafiri oldu Bahar havası hissediliyor. Güneş daha çok parlıyor ve daha çok ısıtıyor, kuşlar geldi ve kır çiçekleri açmaya başladı. Tüm doğa yeni bir yaşama uyanıyor, havada çiçeklerin ve gençliğin kokusu var.

Baharın ilk günlerinden birinde ikiz kardeşler Ela ve Eda Ali'nin Çernooçene (Yenipazar) ilçe merkezindeki çocuk parkında eğlendikleri gün böyle tasvir edilebilir. Başka akranlarıyla birlikte ikiz minikler, istedikleri gibi eğlenerek keyifli zaman geçirdiler.

Komuniga (Kuşallar) köyünden olan 5 yaşındaki ikiz kızlar, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman'ı makamında ziyaret etti.

Minik güzeller Belediye Başkanı'nı bahar şiirleriyle selamladı. Aydın Osman, çocukları hediyelerle sevindirdi.

Belediye Başkanı, "Her bir çocuk, çocukluğunu yaşamalıdır. Bu yüzden yerleşim yerlerinde bu tür tesisler açıyoruz. Umarım, bu tesis anaokulu çocuklarının neşe kaynağı olur" diye ifade etti.

Ela ve Eda, son derece konuşkan ve meraklı çocuklar ve İkizler burcunun tüm özelliklerini taşımaktadır. Minikler, örnek tutumuyla Çernooçene Belediyesi yönetimini etkilemeyi başardı.

Minik güzeller, Komuniga'daki Pırvi Yuni Anaokulu'na gidiyor. Bütün öğretmenlerini seviyor, fakat en sevdikleri öğretmenlerinin Sibel Ayvaz olduğunu söylediler.


Anneleri Sadet Ali, bir yerel tekstil atölyesinde, babaları Necip Ali ise gurbette çalışıyor. Dedeleri Aptula Mustafa onların yanından ayrılmıyor.

Sadet ve Necip Ali ailesi, Kırcaali'de eğitim gören Esra Ali adında 15 yaşında bir kıza da sahiptir.

Serbest zamanlarında Aptula dedeye ikizlerin halası Feyme Mustafova da yardım ediyor. Feyme Mustafova, Kırcaali'de başarılı bir diş hekimi olarak adını duyurmaya yönelik ilk adımlarını attı. Onun yeğenleri Eda ve Ela daha şimdiden diş hekimi olup Feyme halalarına yardımcı olmak istiyorlar.

Belediyeden ayrılırken ikizler, doğum günleri olan 6 Haziran'da tekrar belediyeyi ziyaret edip Belediye Başkanı Aydın Osman'a ikramda bulunarak belediyeden tekrar hediyelerle ayrılmaya söz verdiler.


DİĞER HABERLER