İlknur Kazim, Lüleburgaz’da Naim Süleymanoğlu Parkı’nın açılışına katıldıPazartesi, 21 Kasım 2022

İlknur Kazim, Lüleburgaz’da Naim Süleymanoğlu Parkı’nın açılışına katıldı

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, yaptığı açıklamada Lüleburgaz şehrinde dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun adının verildiği bir parkın açılışına katıldığını duyurdu. Kazim, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin Lüleburgaz Belediyesi ve Balkan Yarımadası Göçmenleri (BAL-GÖÇ)  Trakya Lüleburgaz Derneği’nin davetlisi olarak dünyaca ünlü halterci ve Momçilgrad Belediyesi Fahri Vatandaşı Naim Süleymanoğlu'nun adını taşıyan parkın açılışına katılma şerefine nail oldum”.

Belediye başkanı, “Bu, Naim Süleymanoğlu'na ülkemiz sınırları dışında bir başka minnet ve saygı ifadesi, çünkü o sadece memleketi Momçilgrad'ı değil, Bulgaristan'ı da dünya çapında yüceltmiştir. İnanıyorum ki bu parkın açılışıyla Naim’in adı gelecek nesillere örnek olacak ve onlara ilham kaynağı olacak” diye kaydetti. 

Açılış törenine Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi Trakya temsilcisi Güner Çetin, Mineralni Bani (Meriçler) Belediye Başkanı Mümün İskender, Kırcaali ve Haskovo (Hasköy) illerini temsil eden HÖH’lülerin yanı sıra Lüleburgaz şehrinde ikamet eden çok sayıda Bulgaristan göçmeni katıldılar.


DİĞER HABERLER