İlknur Kazim’den Momçilgrad ilçesinin en yaşlı kadınına çiçekÇarşamba, 08 Mart 2023

İlknur Kazim’den Momçilgrad ilçesinin en yaşlı kadınına çiçek

Momçilgrad (Mestanlı) ilçesinin en yaşlı kadını olan 99 yaşındaki Fatme Mustafa, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çiçekler ve hediyeler aldı. Yaşlı kadın, Momçilgrad Belediye Başkanı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin Kırcaali milletvekili adayı İlknur Kazim tarafından şehrin Mamulitsa Semti’ndeki evinde ziyaret edildi.

Aslen Momçilgrad ilçesinin Bivolyane (Mandacı) köyünden olan Fatme Mustafa, hayatının büyük bir kısmını kocasının köyü Çomakovo’da geçirdi. Yaşlı kadın hayatında hiç hastaneye gitmedi.

İlnur Kazim, yaşlı kadına dönerek, ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla en içten tebriklerimi kabul buyurun lütfen. Bu bayramı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Size ve ailenize sağlık dolu mutlu günler dilerim” diye tebrik etti.  

Fatme nine kendisine gösterilen ilgi için teşekkür ederek, yakınlarının kendisine çok iyi baktığını söyledi. Yaşlı kadın, “Hayatım kolay değildi, zor yıllar oldu, ama şikayet etmiyorum. Gençler için endişeleniyorum - fiyatlar artıyor, maaşlarsa düşük. İnşallah, güzel günler gelir” diye ifade etti. Fatme nine, ilerleyen yaşına rağmen seçimlerde oy kullanmaktan geri durmadığını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı, “Umarım 2 Nisan'da HÖH’e oy vermeyi tercih ederek oy pusulasında 13 numarayı işaretlersiniz” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER