İlknur Kazim, 2021 yılında başarı gösteren sporcuları ödüllendirdiPerşembe, 23 Aralık 2021

İlknur Kazim, 2021 yılında başarı gösteren sporcuları ödüllendirdi

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinde düzenlenen ödül töreninde başarılı genç sporcular ödüllendirildi. Onlar, 2021'de elde ettikleri başarılarından dolayı Belediye Başkanı İlknur Kazim tarafından birer takdir belgesi ve başka ödüllerle ödüllendirildi. Törene Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer, Belediye Başkan Yardımcıları Aliye İbrahim ve Gülüzar İsmail ile Belediye Sekreteri Zihni Durmuş da katıldılar.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Momçilgrad'da sporda son derece başarılı bir yılı uğurluyoruz. Genç yeteneklerimizi azim ve sebatlarından dolayı tebrik ediyorum. Daha nice spor zirvelerini fethetmenizi dilerim. Elde edilen başarılar, yöneticilerin ve antrenörlerinin sıkı çalışması olmadan mümkün olmazdı. Kulüplerimize sunduğumuz koşullarla birlikte Momçilgrad'da daha fazla çocuk ve gencin sporla ilgileneceğine inanıyorum”.

Törende onurlandırılan sporcular arasında yıldız kızlarda Avrupa Halter Şampiyonası'nda altıncı olan Ayşe Mehmedova da bulunuyor. Mehmedova, kendi kategorisinde ulusal şampiyonluklarda birçok kez milli halter şampiyonluğu elde etti. Takım arkadaşı Anife Behçet de ulusal halter şampiyonalarında altın madalyalar kazandı.

Rodopi-1935 Güreş Kulübü sporcusu Elif İbram da Avrupa Şampiyonasına katıldı. Elif, küçük kızlar ve yıldız kızlarda milli güreş şampiyonluğunu elde etti, takım arkadaşı Dilay Mustafa ise ikinciliği elde etti.

Rodopi-1935 Güreş Kulübü sporcusu Enes Mihaylov ise Yıldız Erkekler Bulgaristan Güreş Şampiyonası’nda birinciliği elde etti.

Rodopi Masa Tenisi Spor Kulübü sporcuları Esen İbrahim, Selen ve Sezen Mustafa, 13 Yaş Altı Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası'nı ikna edici bir şekilde kazandılar. Takım arkadaşları İvaylo Karausev da yıldız erkeklerde Güney Bulgaristan şampiyonu oldu.

Rodopi-1935 Futbol Kulübünün çocuk takımı, 2020/2021 sezonunu Kırcaali / Smolyan Bölge Grup Maçları sonbahar sezonunu ikinci sırada tamamladı.

Kulüplere göre ödüllendirilen sporcular:
Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü- Ayşe Mehmedova, Anife Behçet, Sedef Halibram

Rodopi -1935 Güreş Kulübü -Elif Salif, Enes Mihaylov, Dilay Mustafa, Salif Ali, Eren Mehmet

Rodopi-1935 Masa Tenisi Spor Kulübü- Maria Deçevska, Elif İbram, İvaylo Karausev, Esel İbrahim, Selen Mustafa, Simona Karaivanova, Caner Hüseyin, Sezen Mustafa, Joana Deçevska

Rodopi-1935 Futbol Kulübü- Efe Mustafa, Atila Halil, Eren Mahmut, Yusuf Osman, Çınar Mehmet, Emir Sezgin, Atanas Arabaciev


DİĞER HABERLER