İş insanı Mümün Arda, Karapınar mevlidi için 1 200 leva bağış yaptıPazartesi, 26 Ağustos 2019

İş insanı Mümün Arda, Karapınar mevlidi için 1 200 leva bağış yaptıArdino (Eğridere) ilçesinin Hromitsa (Topallar) köyünden Türkiye'ye göç etmiş olan Mümün Arda, Ardino ilçesinin Pravdolüb (Hatipler) köyüne yakın bir mevkide bulunan "Karapınar" adlı yerde yapılan geleneksel sağlık ve bereket mevlidinin organize edilmesi için 1 200 leva bağış yaptı. Mümün Arda, halihazırda Türkiye'nin Lüleburgaz şehrinde otel zinciri sahibidir. İş insanı, Türkiye'de yaşamasına rağmen her yaz doğup büyüdüğü yeri ziyaret etmektedir.

Mümün Arda, "Mevlitler, eş dost akrabaları bir araya gelmesine vesiledir. İnsanlar birbirlerini tanıyor ve birbirlerine yakınlaşıyor. İslam dinine göre, her Müslümanın hayır yapması gerekir" diye ifade etti.

Karapınar mevlidi, Ardino Cami Encümenliği tarafından Ardino Belediyesi'nin desteği ile organize edildi. Organizatörler, kurbanlık hayvan için yapılan masrafların Ardino Cami Encümenliği tarafından karşılandığını, 400 kg pirincin ise bu yıl da Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından sağlandığını, Ardino Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev'in ailesinin bu yıl da 1000 adet ayran, Dr. Adam Persenski'nin 500 adet ayran, Zeki Aptikadir'in tabak, çatal, kaşık ve masa örtüleri sağladıklarını söylediler. Onlar, Aziz Mollov ve Keran Tenekeciev'in birer adak kurbanı kestiklerini belirttiler. Halime Ramadanova'nın ise mevlit için 40 leva bağış yaptığı anlaşıldı.

Mevlidin organizatörleri, sponsorlara yaptıkları hayırlardan dolayı kalbi şükranlarını sundular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER