İSKEÇE'NİN ÖNEMLİ MİSAFİRLERİ VARDI!Cumartesi, 17 Temmuz 2010

İSKEÇE'NİN ÖNEMLİ MİSAFİRLERİ VARDI! İskeçe, 16 Temmuz Cuma günü önemli misafirleri ağırladı. Bulgaristan'da Türk kültür faaliyetleri yürüten Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmet ve Edirne'de bulunan Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Basri Öztürk ve Edirne belediyesinden Hikmet Çavuşoğlu İskeçe'yi ziyaret ettiler. Ziyarette bölgeye ilk defa gelen konukların bazıları çok duygusal anlar yaşadı. Konuklara Güney Meriç Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu ve İbrahim Baltalı eşlik ettiler.

Konuklar önce İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret ettiler. Burada İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ve Asbaşkan İsmet Tüccar tarafından karşılanan misafirlere İ.T.B.'nin hukuki süreci ve yaşanan sıkıntılar anlatıldı. Trakya BalkanTürkleri Derneği Başkanı Basri Öztürk de yaptığı kısa konuşmada karşılıklı olarak işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı.

Devamında heyet İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete'yi makamında ziyaret etti. Ahmet Mete konukları İskeçe Müftülüğü'nde ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Karşılıklı hediyelerin verilmesiyle ziyaret son buldu. Ziyarette Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu da hazır bulundu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER