İstanbul'da Uluslararası İzci Kampı'na katılan Kırcaali çocuklar şehre döndüPazartesi, 26 Ağustos 2019

İstanbul'da Uluslararası İzci Kampı'na katılan Kırcaali çocuklar şehre döndü İstanbul kentinde düzenlenen bir haftalık Uluslararası İzci Kampı'na katılan Kırcaali ilçesinden 5-8. sınıflarını bitiren 40 öğrenci, dün akşam Türkiye'den döndüler. Onlar, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in desteği ile tatil yaptılar. Uluslararası İzci Kampı'na katılan bu yılki Kırcaalili küçük izciler de kampta kaldıkları süre boyunca düzenlenen tüm etkinliklere aktif olarak katıldılar.

24 Ağustos 2019'da 11 ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı kampta Uluslararası Gençlik Günü kutlandı. Kırcaalili öğrenciler Bulgaristan'ı ve Kırcaali ilçesini tanıtan reklam malzemeleri ve hediyelik eşya sergiledikleri bir köşe hazırladılar. Aynı gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kutlama programını şereflendirdi. İmamoğlu, sergiyi gezdiği sırada Kırcaalili çocukları selamladı ve kısa bir süre önce Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile görüşmesinde edindiği güzel izlenimleri paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, akşamleyin kamp ateşi etrafında Kırcaalili çocukların yanına oturmayı tercih etti.

İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerine yapılan geziler de enteresan ve ilgi çekiciydi.

Kırcaali Belediyesi, 2005 yılından beri İstanbul'da Uluslararası İzci Kampı'na öğrenci göndermektedir. Şimdiye kadar Uluslararası İzci Kampı'na katılan öğrencilerin sayısı 1100'u buldu.


DİĞER HABERLER