İstanbul'da Yaz Kursları - Türkiye'den Balkanlara Kültür ve Sanat KöprüsüSalı, 24 Temmuz 2012

İstanbul'da Yaz Kursları - Türkiye'den Balkanlara Kültür ve Sanat KöprüsüTürkiye ile Kültürel İlişkiler Derneği GÜNEŞ, CENAN Vakfı ve Maltepe Üniversitesi Eğitim Vakfi, Şumnu Kültür Derneği, Romanya'dan Aşağa Tuna Derneği ve Romanya Demokrat Türk Birliği ile birlikte düzenlenen yaz kursları sona erdi.

Bulgaristan, Romanya, Kosova ve Makedoniya'dan 28 öğrenci ve 20 öğretmen İstanbul Marmara Eğitim Köyü - Maltepe Üniversitesi kampüsünde farklı üniversitelerden gelen Profesor, Doçent, Yardımcı Doçentlerden dersler aldı.

Gezi programlarında MİNİATÜRK, PANORAMA 1453, AYASOFYA, SULTANAHMET CAMİİ, DOLMABAHÇE SARAYI, BOĞAZ TURU vardı.

GÜNEŞ Öğretmenler kulübünü temsilen Ayşe MEHMED ve İmren NECİBOVA / RSÇUK İLİ SLİVO POLE Belediyesi/, Gülay ÇAVUŞ ve Hılmiya ÇAVUŞ / BOROVO Bel./ ve Mecbure EFRAİMOVA / RUSÇUK/, kurslara katıldılar.

TÜRKİYE'DEN BALKANLARA KÜLTÜR VE SANAT KÖPRÜSÜ projesinin gerçekleşmesinde tüm emeği geçenlere - başta Prof. Dr. Fahrettin Olguner ve hocalarımız Yaşar Özkan, Galip ÇAKIR, Elif UYAR, İpek DAĞLIOGLU, tüm kurslarda bize ders veren Üniversite Hocalarımıza, çocuklarımıza annelik yapan Hasbiye hanıma teşekkürlerimizi sunuyor, sabır ve sevgi dolu yüreklerine gıpta ediyoruz!

Mecbure EFRAİMOVA,
TİKİD GUNEŞ BAŞKANI


DİĞER HABERLER