İtfaiye görevlilerine 600 leva ödülÇarşamba, 31 Ağustos 2016

İtfaiye görevlilerine 600 leva ödül29 Temmuz 2016 tarihinde Ardino'nun (Eğridere) Svetulka (Çangallı) köyü yakınında meydana gelen büyük yangının söndürülmesinde gösterdikleri mükemmel bir performans ve profesyonellikten dolayı Başmüfettiş Kalin Grudev'in müdürlüğünü yaptığı Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Ardino İlçe Müdürlüğü'nde görevli itfaiyeciler, 600 leva miktarında toplu para ile ödüllendirildi.

İçişleri Bakanı Rumyana Bıçvarova'nın buna ilişkin emri bugün Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Operasyonel Faaliyetler Şube Müdürü Krasimir Şotarov tarafından ödül takdimi sırasında okundu. Ödül takdiminde Kırcaali Vali Yardımcısı Rumen Mladenov, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Kırcaali Bölge Müdürü Komiser Sergey Zaimov da hazır bulundular.

Ödülü takdim eden kıdemli komiser Şotarov, yangının önüne geçilmesinde itfaiyecilerin yakında bulunan yerleşim yerlerine ulaşmaması için belirleyici olan fedakarlık gösterdiklerine vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Resmi Murat da itfaiye görevlilerine teşekkür etti.

Komiser Sergey Zaimov, Ardino'da kurulan gönüllü itfaiye teşkilinin eğitim göreceğini, gönüllü itfaiyecilere koruyucu ekipman sağlanacağını ve sayılarının tamamlanacağını duyurdu.


DİĞER HABERLER