İtfaiyeciler ve "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiye ekibi 2020 yazına hazırCuma, 26 Haziran 2020

İtfaiyeciler ve Göreve yeni atanan Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürü Başmüfettiş Mitko Nikolov, "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiye ekibi ile bir araya gelerek ilk çalıştayını gerçekleştirdi.

Toplantıda şimdiye kadar kış-bahar döneminde yapılan çalışmaların analizi yapıldı ve yılsonuna kadar yerine getirilecek ödevler konuşuldu. Yaz mevsiminde olası orman ve tarla yangınları ile başa çıkmak için önleyici tedbirler konusuna ağırlık verildi.

Eğitimin amacı, gönüllü itfaiyecilerin doğal afetler, acil durumlarda yapılacak eylemler, bunlardan korunma tedbirleri hakkındaki bilgilerini yenilemeleri ve arama kurtarma çalışmaları sırasında iş organizasyonu oluşturmaları ve güvenlik önlemleri almalarıdır.

İtfaiyeciler ve gönüllüler, zor bir dağlık arazide bulunan afetzadeleri kurtarmak için ortak bir taktik eğitim yapılması fikrini tartıştılar.

Mitko Nikolov, şimdiye kadar hizmet verdiği bölgede durumun nispeten sakin olduğunu bildirdi.

Başmüfettiş Nikolov, "Çernooçene (Yenipazar) Belediyesi, avantajlarının farkına vararak "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiye ekibini kurdu. Bu, gönüllü itfaiyecilik ekibinin müdahale ekiplerinin ek bir kapasitesi olması için yapıldı ve ilçe sakinlerinin güvenliğinin sağlanması için gerekli bir unsurdur" diye ifade etti.

Çernooçene Belediye yönetimi ve Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü, gönüllü itfaiye ekibini, felaketleri, yangınları ve acil durumları önlemek veya kontrol altına almaya yönelik aldıkları sorumluluk için tebrik etti.

Onlar, Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü'nün gönüllü itfaiye ekibinin taahhüdünü yerine getireceğine ve yangınları kontrol altına alma ve söndrüme veya diğer kurtarma operasyonları konusundaki yetkinliklerine büyük ölçüde bel bağladığını vurguladılar.

"Çernooçene-2016" gönüllü itfaiye ekibi, 2016 yılının sonunda kuruldu. Gönüllü itfaiyeciler, şimdiye kadar birkaç acil durum ve yangın söndürme çalışmalarına katıldılar.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER