İzzet Şaban Muhtarlar ile aylık çalışma toplantısını gerçekleştirdiÇarşamba, 03 Temmuz 2024

İzzet Şaban Muhtarlar ile aylık çalışma toplantısını gerçekleştirdi

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, ilçedeki köy muhtarları ve muhtar yardımcılarıyla aylık olağan çalışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov ve Sosyal Yardım Müdürlüğü Müdürü Zülfiye İbramova katıldı.

Belediye Başkanı İzzet Şaban belediyede büyük projelerin uygulanmasına başlandığını söyledi. Şaban, "Dün Ardino'nun "Peperudite"  semtine giden yolunun ve Lenişte yolunun yeniden yapılandırılması ve rehabilitasyonu projesini başlattık. Belediye binasıyla ilgili iki proje başlatıldı. Bunlardan biri Kırsal Kalkınma Programı kapsamında belediye binalarının enerji verimliliğinin artırılması amacıyla yenilenmesi, ikincisi ise iç mekanların yenilenmesi ve modernizasyonu ile ilgilidir. Byal İzvor bölgesindeki merkezlerin iyileştirilmesi ise tasarım aşamasındadır.” dedi. İzzet Şaban, "Diamandovo ve Padina'daki merkezlerin iyileştirilmesi de söz konusu" dedi.

Toplantı sırasında Belediye Başkanı İzzet Şaban, katılımcıların dikkatini bir kez daha yerleşim yerlerinin su temini sorunlarına çekti. Bunların bir kısmının bu yıl içinde çözüleceğini ve önümüzdeki 2025 yılında da bir kısmının devam edeceğini kaydetti.

Toplantıda ayrıca belediyenin sermaye harcama programının uygulanmasına ilişkin konular da ele alındı. Belediye Başkanı İzzet Şaban muhtarlara yol yama çalışmalarının kalite ve uygulamasını sıkı bir şekilde takip ve kontrol etmelerini tavsiye etti. İzzet Şaban "Temmuz ayı sonuna kadar yol kenarındaki çalıları, kıyılardaki otları temizlemek ve bitki örtüsünü, sarkan dalları budamak için özel ekipman satın alacağız. Araçların güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak için makineler tüm yıl boyunca kullanılacak" dedi.

Sosyal Yardım Müdürlüğü Müdürü Zülfiye İbramova, belediye başkanlarını ekim ayı sonuna kadar sürecek olan ısınma yardımı başvurularının alınması için başlatılan prosedür hakkında bilgilendirdi.


DİĞER HABERLER