Jıltuşa okulu takımı, Afet ve Acil Durumlarda Korunma Yarışması'nda ilçe birincisiPerşembe, 21 Nisan 2016

Jıltuşa okulu takımı, Afet ve Acil Durumlarda Korunma Yarışması'nda ilçe birincisi Ardino (Eğridere) İlçesine bağlı Jıltuşa (Sarıkız) köyünde bulunan Otets Paisiy İlköğretim Okulu'ndan Nataliya Hacieva'nın yönetimindeki takım bu yıl da Doğal Afet, Yangın ve Acil Durumlarda Korunma İlçe Birinciliği yarışmasında birinci oldu. Ardino Vasil Levski Lisesi takımı ikinci, Padina (Makmulu) Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu takımı ise üçüncü oldu.

Belediye Çocuk Kompleksi'nde gerçekleştirilen takım yarışmasına 6.-7.sınıflardan 4'er öğrenciden oluşan takımlar katıldı. Takımlar yarışmanın teorik ve pratik kısmında mücadele ettiler. Teorik kısmında doğal afetler, arızalar, kazalar ve yangın güvenliği konusunda soruları çözdükleri test yaptılar. Pratik kısmında öğrenciler, deprem, ilk yardımda bulunma, kimyasal ve radyoaktif kirlenme gibi kritik durumlarda çeşitli eylem merkezlerinde bilgi ve becerilerini sergilediler.

Yoana Pavlova'nın kaptanlığında Nikolay Haciev, Evgeni Damatov ve Gergana Terzieva, Jıltuşa Otets Paisiy İlköğretim Okulu takımı olarak bu yıl da ilçede en iyi olduklarını ispatladılar ve Mayıs ayında gerçekleştirilecek Kırcaali İl Birinciliği yarışmasında Ardino'yu temsil edecekler.

Tüm katılımcılara maddi hediyeler, dereceye girenlere ise Yangın Güvenliği ve Nüfus Koruma İlçe Şubesi tarafından takdir belgesi verildi.

Jıltuşa Otets Paisiy İlköğretim Okulu Müdürü Nikolay Bogdanov, okulda herkesin takımın başarısından dolayı gurur duyduklarını paylaştı. Bogdanov, "Önceki yıllarda sınıf arkadaşlarının yarışmada elde ettikleri başarılardan dolayı çocuklar azimliler. Yıl boyunca antrenmanlar yapıyorlar" dedi. Müdür, takıma İl Birinciliği yarışmasında başarılar diledi.


DİĞER HABERLER