JİTNİTSA KÖYÜ OKULU 50. YILINI KUTLADISalı, 15 Eylül 2009

JİTNİTSA KÖYÜ OKULU 50. YILINI KUTLADIÇernooçene Belediyesi Jitnitsa Köyü "Yordan Yovkov" İlkokulu bugün /14.09.2009/ 50. Yılını kutladı. Jübile sebebiyle organize edilen kutlamada Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclisi Başkanı Bedriye Gaziömer, Bölge Müftüsü Şabanali Ahmed, okulun ilk müdürü Kiro Seksenov, Bölge Eğitim Müfettişliği temsilcileri, okul müdürleri, eski ve yeni öğrencileri, ebeveynler yer aldı.
Okul Müdürü Hüseyin Mümün konukları önünde okul tarihi ve başarıları hakkında konuştu. 50 yıl zaman zarfında okulda yaklaşık 2000 öğrenci eğitim görmüş, aralarından da birçok doktor, mühendis, öğretmen yetişmiştir. Hüseyin Mümün, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman ve Kırcaali Müftüsü Şabanali Ahmed de okulun öğrencilerinden olduğunu hatırlattı.
Müdür: "Çağdaş sorumlulukları karşılayacak bir nesil yetişmesini sağlayan öğretmen ve eğitmenlerin emeği ile gurur duyuyoruz" dedi.
Konuşmasında Belediye Başkanı Aydın Osman, konuklar önünde belediye başkanı olarak değil, bu oklun öğrencisi olarak konuştuğunu belirtti. 30 yıl önce bu okulda ilkokul diplomasını aldığını söyledi. Belediye Başkanı, okul müdürüne plaket ve müzik seti hediye etti.
Kutlama, öğrenciler tarafından hazırlanan zengin programla devam etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER