Jülide Mutalibova, Biliyorum ve Beceriyorum Ulusal Yarışması'nın il birincisi olduCuma, 31 Mart 2017

Jülide Mutalibova, Biliyorum ve Beceriyorum Ulusal Yarışması'nın il birincisi olduKırcaali Petko Slaveykov Lisesi'nin bünyesindeki ilkokul 4-E Sınıf öğrencisi Jülide Mutalibova, 47 puan ile Biliyorum ve Beceriyorum Ulusal Yarışması'nın il birincisi oldu. Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından düzenlenen olimpiyat düzeyindeki özellikle dördüncü sınıflara yönelik karmaşık yarışma genelde geleceğin ortaokul öğrencilerini zorluyor.

Jülide, elde ettiği puanla 7 ve 8 Nisan'da Yanbol'da gerçekleştirilecek Biliyorum ve Beceriyorum Ulusal Yarışması'nın ulusal müsabakasına katılmaya hak kazandı. Olimpiyatın düzenlemesine göre bu eğitim ve öğretim yılında 4.sınıfa giden ve il düzeyindeki yarışmalarda birincilik elde eden tüm öğrencilerin ulusal müsabakaya katılma hakkı vardır. Ulusal komisyon, elde ettikleri puanlara göre ikinci ve üçüncü olan ülke çapından daha 14 öğrenciyi seçti. İİ Birinciliği müsabakasında ulusal müsabakaya katılma hakkı kazanmak için sadece bir puan eksik olan 42 puan ile aynı sınıftan Eda Hayrulla üçüncü oldu. Bu iki kız, düzenlenen olimpiyatlara ve başka matematik yarışmalarına sürekli katılan öğrencilerdir. Şu anda ikisi Kanguru Matematik Yarışmasının sonuçlarının belli olmasını bekliyorlar. Onların yarışmalara iyi bir hazırlık yapmasına en büyük katkısı olanlar sınıf öğretmenleri Aneta Vizeva ve ikinci öğretmenleri Mariya Nikova'dır.

Jülide ile birlikte Biliyorum ve Beceriyorum Ulusal Yarışması'nın ulusal müsabakasına İl Birinciliği müsabakasında ikinci olan Cebel (Şeyhcuma) Hristo Botev Lisesi'nde okuyan Meltem Yusuf da katılacak.


DİĞER HABERLER