Kableşkovo köyü yolunda asfalt yenileme çalışmaları yapılıyor



Salı, 23 Mayıs 2023

Kableşkovo köyü yolunda asfalt yenileme çalışmaları yapılıyor

İsmet İSMAİL

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer ve belediye yönetimi temsilcileri, Kableşkovo (Şabanlar) köyüne giden ilçe yolunda asfalt kaplama çalışmalarını yerinde denetlediler.

Güzergah boyunca menfezler ve yol kenarı hendekler temizlendi ve kaldırım yapıldı, bordür taşı döşendi vb. çalışmalar yapılarak bitişik yol altyapısı inşa edildi.

Aydın Osman, “Yol kötü durumda ve dardı. Her yıl asfalt yama çalışmaları yaparak geçici çözüm bulmak zorunda kalıyorduk" diye kaydetti. Belediye Başkanı, yolun başka şartlarda kullanılması öngörüldüğünü ve trafik yoğunluğu ve yük kapasitesine ilişkin modern gereksinimleri karşılamadığını söyledi.

Aydın Osman, “Bu projenin tamamlanmasıyla birkaç yıl önce kanalizasyon sistemi de inşa edilen yerleşim yerinin komple iyileştirilmesi tamamlanmış olacak. Bu aynı zamanda bölgede iş ve turizmin gelişmesine de katkı sağlayacak” diye ekledi.

Yol yenileme çalışmaları belediyenin kendi mali kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor.

Kableşkovo Köyü Muhtarı Güner Mehmet, Çernooçene Belediyesi yönetimine projelerin uygulanması ve verilen taahhütlerin yerine getirilmesinden dolayı teşekkür etti.

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yerleşim yerlerinin ilçe yol ve sokak ağında komple bir iyileştirme ve kısmi onarım çalışmalarının planlı bir şekilde yapılmasına da ivedilikle başlanacak.

Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler, köy muhtarları ile yapılan toplantılar ve yerel halkın karşılanmasını talep ettiği ihtiyaçlar doğrultusunda onarımı yapılacak öncelikli yapılar ve sonbahar-kış sezonu sonrasında bozulan yollar belirlendi. Yaz sezonunda faaliyetler, ilçe yol şebekesi kapsamındaki bozuk kesimlerde ve köy sokaklarında gereken yerlerde yapılacak asfalt serim çalışmaları ile devam edecek.


DİĞER HABERLER