Kamu Denetçisi Manolova Kırcaali'de yardıma muhtaçlara gıda paketleri dağıttıPazartesi, 22 Nisan 2019

Kamu Denetçisi Manolova Kırcaali'de yardıma muhtaçlara gıda paketleri dağıttı  Bulgaristan Kamu Denetçisi Maya Manolova, bugün Kırcaali'yi ziyaret ederek Georgi Pobedonosets Kilisesi ve Merkez Camii'ne ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için 500 gıda paketi sağladı. Manolova, Paskalye Yortusu'nun ve Ramazan ayının arifesinde Hıristiyan ve Müslümanlara saygısını göstermek için Kırcaali'ye geldi. Kamu Denetçisi, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Kırcaali Kamu Denetçisi Rasim Musa, Kırcaali Hıristiyan Cemaati Başkanı Peder Petır Garena ve Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet tarafından karşılandı. İlk önce kiliseyi ziyaret eden Manolova, öğle namazından sonra camiyi de ziyaret etti. Burada müminlere hitap eden Manolova, Kırcalilerin "Herkes İçin Paskalya" adlı ulusal kampanyaya her yıl desteklediğini belirterek Kırcaali'yi rastgele ziyaret etmediğini söyledi.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, "Herkes İçin Paskalya" adlı ulusal kampanya dört yıl önce başladı ve emekli maaşlarıyla birlikte Paskalye ikramiyesi alamayan yaşlılara destek amaçlı yapılmaktadır. Manolova, yaşlı insanların zor geçimlerinden dolayı Bulgaristan'daki kurumlar adına özür diledi. Yardım kampanyası ile gençlerin dikkatini yaşlıların dertlerine çekmek istediğini ifade eden Kamu Denetçisi, geleceğin gençlerin olduğunu ve sorunların çözümünün de onlara bağlı olduğunu kaydetti.

Caminin bahçesinde Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve bölgede dini önderler Manolova'yı girişiminden ve dini ve etnik mensubiyetine bakmaksızın Kırcaalilerle görüşmesinden dolayı tebrik ettiler. Yardım kampanyasının Müslümanlar ve Hıristiyanlar için önemli günlerin arifesinde yapıldığını vurgulayan Müh. Azis,"Manolova, muhteşem bir işaret verdi. Birlikte olduğumuz için Kırcaali'de hoşgörü mesajı veriyoruz. Birlikte kutlanmazsa bir bayramın ne anlamı var" dedi.

Bir gazetecinin sorusu üzerine Manolova, kampanya kapsamında her yıl şirket ve vatandaşlar tarafından yapılan bağışlarla 500 000 leva civarında yardım toplandığını kaydetti. Gıda mağazalarında yürütülen "Satın Al ve Paylaş" başlığı altındaki girişim kapsamında da ciddi miktarda gıda ürünleri bağışlandığını aktaran Kamu Denetçisi, onların hepsinin ihtiyaç sahibi yaşlılara ulaştırıldığını belirtti. Manolova, hala girişimin devam ettiğini ve arzu eden herkesin bağışta bulunabileceğini söyledi.

Müh. Azis, Kırcaali Belediyesi'nin her yıl girişimi desteklediğini ve bu yıl da destekleyeceğini vurguladı.

Hasan Azis, Manolova'ya Kırcaali'deki Üreticiler Pazarı'nı gezdirdi. İnsanlar onları durdurup selam verdiler ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Manolova, pazardan Peder Petır için elma, kendisi için ise yeşil erik satın aldı. Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Kamu Denetçisini kahve içmeye davet etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER