Kamu Konseyi, Drujba stadyumunun isminin değiştirilmesini destekliyorSalı, 22 Mayıs 2018

Kamu Konseyi, Drujba stadyumunun isminin değiştirilmesini destekliyor  Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyi, şehirdeki Drujba stadyumunun isminin "Arda Arena" olarak değişmesine yönelik İnisiyatif Komitesi'nin önerisini destekliyor. Dünkü Kamu Konseyi Yönetim Kurulu toplantısında yapılan oylamada tüm üyeler oybirliğiyle öneriyi desteklediler.

Kamu Konseyi, devletin eski Tarım Lisesi binasının bulunduğu alana Kırcaali'de 1000 koltuk kapasiteli yeni bir Spor Kompleksi kurulmasına ilişkin kararını memnuniyetle karşıladı. Ancak Kamu Konseyi üyeleri, uluslararası yarışmalar ve konserler ve mitingler gibi toplu etkinlikler düzenlenmesi için kapasitenin yetersiz olacağı görüşündeler. Kamu Konseyi, 3000 koltuk kapasiteli Spor Kompleksi kurulması için uygun başka bir yer bulunmasını önerdi. Konsey, Samokov, Slivnitsa ve Botevgrad şehirlerindeki mevcut spor komplekslerini örnek gösterdi.

Haziran ayında Kamu Konseyi Genel Kurulu yapılması kararı alındı. Genel Kurulunda Kamu Konseyi Başkanı Milan Milanov rapor sunacak. Hem uzun vadeli, hem de kısa vadeli girişimler tartışılacaktır. Uzun vadede, çevre yolu, Güney Sanayi Bölgesi, ilçede 30 yerleşim yerinde su temin edilmesi sorunu ve çok amaçlı salon gibi konular üzerinde çalışma planlanmaktadır. Kısa vadede Kamu Konseyi, şehrin girişinden otogar yanındaki dönel kavşağa kadar Belomorski Bulvarı'nın onarımı, Mavi Bölge, şehrin temizliği, parklar ve diğer kamusal alanlarda kamunun yararlanacağı tuvaletler ve soyunma odaları inşa edilmesi gibi sorunları yerinde gözlemleyecek ve bunlara tepki verecektir.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in sözlerine atıfta bulunan Milan Milanov, Kamu Konseyi'nin projeler konusunda katalizör görevinden başka süpervizör görevi de gördüğünü belirtti.


DİĞER HABERLER