Karamantsi köyünden güreşçiler, uluslararası güreş turnuvasında beş madalya kazandıCuma, 08 Aralık 2023

Karamantsi köyünden güreşçiler, uluslararası güreş turnuvasında beş madalya kazandı

Haskovo (Hasköy) ili Mineralni Bani (Meriçler) ilçesi Karamantsi (Karamanlar) köyündeki Burya (Fırtına) Güreş Kulübü Teknik Direktörü Ceyhan Tefik, “Burya Güreş Kulübü sporcuları, Dimitrovgrad (Kayacık) şehrinde Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Enyu Vılçev’in adına düzenlenen uluslararası güreş turnuvasında beş madalya kazandılar. Mineralni Bani ilçesini temsil eden güreş takımı turnuvaya toplam 9 yarışmacıyla katıldı” diye bildirdi.

Teknik Direktör,”Aydın Adem ve Mercan Kasım, kendi kategorilerinde altın madalya kazandılar. Timur Mesut ve Antaç Adem de gümüş madalya sahibi oldular. Tefik Tefik, Çınar Raim ve Bayram Apti de birer bronz madalya elde ettiler. Takımdan iki güreşçi, turnuvayı beşinci sırada tamamladılar, ancak üst yaş grubunda çok iyi mücadele etti. Onlar Esat Erdoğan ve Atakan Ednan” diye paylaştı.

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Enyu Vılçev'in adına 16. kez Dimitrovgrad'da uluslararası güreş turnuvası  düzenlendi. Mladost Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvaya katılmak için Kuzey Makedonya, Yunanistan ve Türkiye'den genç güreşçiler ve antrenörleri geldiler. Birçok kulüpten yerel yarışmacılar da katıldılar. Turnuva 11 ile 13 yaş arası çocuklara yönelikti. Hazırlık grupları için de bir yarışma vardı.


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024