Karaömeryeri mevlidine yüzlerce kişi katıldıPazartesi, 26 Temmuz 2021

Karaömeryeri mevlidine yüzlerce kişi katıldı

Covid-19 salgını nedeniyle 1 yıl aradan sonra Ardino'nun (Eğridere) Tırnoslivka (Türkerecek) köyü yakınındaki Karaömeryeri adıyla bilinen yerde toplanan yüzlerce kişi sağlık ve bereket mevlidine katıldı. Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, 46. Dönem Halk Meclisi Milletvekili Müh. Pavlin Krıstev, Ardino Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve HÖH Ardino İlçe Teşkilatı Başkanı Şahin Bayramov mevlit programını teşrifleriyle onurlandırdılar.

Başta Kırcaali Bölge Müftülüğünde irşat uzmanı ve Ardino Cami Encümen Başkanı Sezer Sadulov olmak üzere bölge imamları, Kur'an-ı Kerim tilaveti sundular, Mevlid-i Şerif okudular. Mevlide katılanlara Padina (Makmulu) köyünden usta aşçı Ahmet İbramov tarafından hazırlanan 5 kazan pilav ikram edildi.

Mevlit, Tırnoslivka Köyü Muhtarlığı tarafından organize edildi. Köy muhtarı Birsen Rüstem, geleneksel mevlidin düzenlenmesine maddi ve manevi destek veren yöre halkına en içten teşekkürlerini sunar. Birsen Rüstem, ekmek sağlayan Ardino’dan Aleksi ve Neven Dragiev kardeşlerine cani gönülden teşekkür etti.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER