Karsten Rasmussen Şumen'dePerşembe, 19 Nisan 2012

Karsten Rasmussen Şumen'deAvrupa komisyonu ‘Bölgesel Gelişim' Yardımcı Yöneticisi Karsten Rasmussen, Şumen'in projeler için Avrupa'dan aldığı yardımların nasıl kullanıldığını görmek ve kontrol etmek amacı ile ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz yıl Şumen Belediyesi Avrupa'dan yapılan yardım sonucunda şehir parkını yenilemişti.

Rasmussen şehir parkına yapılan çalışmaların sonucunu görmek amacı ile parkı dolaştı. Park gezisinde en çok dikkatini çeken parkta tuvaletin olmaması oldu. Neden tuvalet bulunmadığını sormasına karşın projede böyle bir maddenin bulunmadığı cevabını aldı. Ayrıca parktaki otların da biçilmesi gerektiğini, özellikle bu konuda daha titiz davranılması gerektiğini bildiren Rasmussen, parkta dolaşırken çalışmayan çeşmeleri de görmezden gelmedi ve neden çalışmadıklarını sordu. Bu çeşmelerin ilerleyen günlerde açılacakları açıklaması yapılmasına karşın Rasmussen esprili cevap verdi ve çeşmelerin çalışmıyor olmasının büyük sorun olmadığını, çünkü Şumen suyunun zaten içilmeye uygun olmadığını söyledi.

Rasmussen yaptığı uyarılara rağmen yapılan şehir parkının Şumen'e ayrı bir güzellik kattığını belirtirken, bu tür projelerin Şumen'e son 70 yıldır yapılmadığını bildirirken, bu parkın da 70 yıl daha ayakta kalması gerektiğinin vurguladı. Sonuç olarak Şumen'in Avrupa programlarından istifade ederek gerçekleştirdiği projenin ufak tefek kusurları olmasına rağmen başarıyla uygulandığını belirtti.


DİĞER HABERLER