Kilikadılılar Derneğinden yine bir ilkler klasiğiSalı, 25 Haziran 2013

Kilikadılılar Derneğinden yine bir ilkler klasiğiEge Denizi'nin en tuzlu kesimlerinden birini oluşturan Saros Körfezi'nde karmaşık girdaplar çizen akıntılar nedeniyle de Saros kendi kendini temizleyen bir körfez konumundadır.

Dünya'da kendi kendini temizleyerek temiz kalan beş körfezden biri olduğu ileri sürülmektedir. Suların yüksek oksijen içeriği ve körfeze dökülen akarsuların getirdiği bol besin tuzları nedeniyle tür bakımından zengin önemli bir balıkçılık alan olan Saros Körfezi sayfiye, sualtı sporlarına meraklılar için önemli bir yer haline getirmiştir.

Diyerek Saros Körfezini tanıtan Kilikadılılar Dernek Başkanı Bilgin İnceoğlu, Kilikadılılar ‘'Karada, suda, havada Kilikadılılar her yerde" diyerek sözlerini devam ettirdi. Bu yıl faaliyetlerimizi Çorlu Merkez, Marmaracık, Velimeşe, Çorlu Yeşiltepe Mah.Çorlu Sağlık Mah. Ve şimdi Saros körfezinde başarıyla gerçekleştirdik.

Faaliyetlerimizi Trakya geneline değişik farklı alanlarda yayma çabasındayız. Kilikadılılar Derneği Saros Körfezinde Kilikadılı Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Sever ve Üyelerimiz Behzat Kahraman, İsmail Necipoğlu su altında dalışla Kilikadılılar hemşerilerimizin adını Saros Körfezinde duyurmaya çalıştık. Hemşerilerimiz arasında fazla yaygın olmayan sualtı dalış sporunu özendirmeye çalıştık. Bu anın heyecanını 15 hemşerimizle birlikte tanıklık yaptık'' diye cümlesini tamamladı. Ayrıca katkılarından dolayı Velimeşe Belediye Başkanı Sn.Rasim Yuksel'e teşekkür etti.


DİĞER HABERLER