KIRCAALİ- YALOVA DOSTLUĞUPerşembe, 20 Ağustos 2009

KIRCAALİ- YALOVA DOSTLUĞUKırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, Meclis Üyeleri Müzekki Ahmed, Ehliman Çoban ve İş adamı Velattin Veli, Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal'ı makamında ziyaret etti. Balgöç Derneği Başkanı Lütfi Özgür ve Yönetim Kurulu Üyesi Beyhan Çavuş'unda katıldığı ziyarette ortak çalışma platformu konuşuldu.

Yalova'daki akrabalarını Kırcali'li hemşehrilerini ziyaret etmek amacıyla Yalova'ya geldiklerini belirten Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis "Yalova'da ikamet eden hemşehrilerimiz hatta akrabalarım var. Bu sebele Yalova ile Kırcali kentleri arasında gönül bağımız var. İki komşu ülkenin kardeş belediyeleri olarak sosyal, kültürel, eğitim ve spor alanlarında iş birliğimizi daha da geliştirmek adına sayın Başkanımıza ziyarette bulunduk. AB fonlarından faydalanmak adına ortak projeler üretebileceğimiz inancındayım. Bu yönde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Gönül köprüsünü daima canlı tutacağız" dedi.

Ayrıca Kırcali Belediye Başkanı Azis 21 Ekim 2009'da yapılacak olan Belediye Bayramı kutlamalarına Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal'ı davet etti.

Nazik ziyaret ve davete çok teşekkür eden Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal "İki kent arasında önümüzdeki süreçte sıcak ilişkiler daima olacaktır. Programımızda büyük bir aksilik olmadığı sürece 21 Ekim'de yapılacak olan etkinliklere katılmak üzere Kırcali'ye gideceğiz. Kardeşlerimizin, hemşehrilerimizin arasında olmak bizleri onurlandıracaktır. Kırcali ile sosyal, kültürel ve spor alanlarında iş birliği yapmak, özünde aynı olan kültürlerimiz arasındaki alışveriş her iki taraf içinde önemli bir adım olacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.


DİĞER HABERLER