Kırcaali, 9. Uluslararası Maritsa Retro ve Klasik Otomobiller Rallisi’nin üçüncü durağı olduCuma, 05 Mayıs 2023

Kırcaali, 9. Uluslararası Maritsa Retro ve Klasik Otomobiller Rallisi’nin üçüncü durağı oldu

Kırcaali, bugün saat 10.00'da Plovdiv (Filibe) Uluslararası Fuar Merkezi’nde başlayan 9. Uluslararası Maritsa (Meriç) Retro ve Klasik Otomobiller Rallisi’nin bir parçası oldu. Toplam 55 retro ve klasik otomobil, ekipleriyle birlikte Bulgaria Bulvarı'nın kapalı kısmında geçit töreni yaptı ve rotanın bir önceki varış noktası olan Mineralni Bani'den (Meriçler) gelerek Bulgaristan Postaları binasının önünde durdu.

Ralli katılımcılarını karşılayanlar arasında Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü de vardı. Kırcaali Belediyesi, Bulgar, Türk ve Yunan ekiplerinin katılımıyla düzenlenen bu uluslararası etkinliğin ilçede düzeyindeki organizasyonu konusunda büyük destek sağladı. Karşılamada Kırcaali Bölge Valisi Daniel Delçev de hazır bulundu.

Eski model arabaların kazasız hareket etmesi, ralli katılımcılarına Kırcaali'ye girişten çıkışa kadar eşlik eden Trafik Polisi ekipleri tarafından da yardım sağlandı.

Uluslararası retro ve klasik otomobiller rallisine ilk kez iki ekiple bir yıl önce kurulan Kırcaali Retro Otomobil ve Motosiklet Kulübü de katıldı. Kulüp başkanı Stoyan Delimihalev, ralli katılımcılarının karşılanması ve uğurlanmasına yönelik organizasyon konusunda yardımlarından dolayı Kırcaali Belediyesi’ne özel teşekkürlerini dile getirdi.

Ülkemizdeki retro araba akımının yaratıcısı ve duayeni Donço Donçev, Uluslararası Maritsa Retro ve Klasik Otomobiller Rallisi’ne her zaman katılmaktadır. Onun ifadesine göre, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Retro Otomobiller Rallisi, Türkiye'nin doğu bölgesinde meydana gelen trajik depremlerden sonra ihtiyacı olanlara yardım amacıyla hayırsever bir amaç doğrultusunda düzenleniyor.

Kırcaali Retro Otomobil ve Motosiklet Kulübü Başkanı Stoyan Delimihalev, Donçev’e Kırcaali kulübünün kurulmasına yardım ettiği için kulüp üyelerinden kendisine bir şükran ifadesi olarak özel bir kupa takdim etti.

Retro otomobiller rallisi, Plovdiv - Mineralni Bani - Kırcaali – Makaza-Nimfeya (Yanıkköy) Sınır Kapısı - Dedeağaç – Uzunköprü rotasında gerçekleştirilmektedir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER